i5 650 Bilgisayarı Upgrade Etme

• Konuyu başlatan fatihsi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 676
F

fatihsi

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımı upgrade etmek istiyorum.
Ram olarak anakartım 1600 mhz desteklemediği için www.vatanbilgisayar.com: Gskill 4Gb Value Ddr3 1333Mhz Cl9 Pc3 Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar (X2) düşünüyorum. Ve ekran kartı sanırım kasama sığmayacağı için www.vatanbilgisayar.com: Zalman Z3 Plus Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar bu kasayı düşündüm. Sizce doğru mu yapıyorum? Eğer "Bu sistemi upgrade etme." derseniz 2000 TL bütçeli PSU'suz, SSD'siz ve HDD'siz bir sistem önerebilirsiniz. Ve bu arada PSU upgrade için yeterli midir? Benim de yeni sistem için bir önerim var onu da ek olarak koyacağım. Hatalarımı mazur görün.

2000 TL.PNG
upgrade.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın 1600 Mhz'de çalıştırmaz 1600lük RAM'i ama 1333 hızında çalıştırır.
Yani sıfır RAM alacaksan, 1600lük alman, ilerde sistem değiştirirsen senin yararına olur.
Uyum sorunu RAMlerde her zaman mümkün ama bu 1333 lük alsan da geçerli.

Ben olsam RAM ve uygun ekran kartı alıp mevcut sistemi denerdim, beğenmez isem yeni sisteme geçerdim. RAM ve ekran kartı yeni sistemde de kullanılabileceği için ek masrafın da olmaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı