i5 650 sistem güç tuşuna bastıktan 4 saniye içinde kapanıyor

uıop

Hectopat
i5 650 işlemcinin ısısının çok yüksek olduğunu fark ettim 94 sabitti kasayı açtım fanin ayaklari kırılmış ve işlemci yanıyordu. Fön makinesiyle bayağı soğuttuktan sonra fan yerine oturmuyordu kasayi yan çevirip bilgisayari açmayı denedim ama ekran gelmiyor ve kendini kapatıyor. RAM'leri çıkardım işlemciyi çıkardım denedim ama sonuç yok.

İşlemciniz aşırı ısınmasından kaynaklı zarar görmüş olabilir. RAM'leri ve işlemcinizi çıkartın ve tekrar takın doğru taktığınıza emin olun daha sonra tekrar açmayı deneyin bu durumda açılmazsa sorun muhtemelen işlemci zarar görmüştür.

İşlemciniz aşırı ısınmasından kaynaklı zarar görmüş olabilir. RAM'leri ve işlemcinizi çıkartın ve tekrar takın doğru taktığınıza emin olun daha sonra tekrar açmayı deneyin bu durumda açılmazsa sorun muhtemelen işlemci zarar görmüştür.

İşlemcide sıkıntı yok 10 yıllık işlemci zaten eskiden kendi kendini filan 1 kere kapattı soğuttum açıldı. Kasa kapağı açık kullanıyorum zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcide sıkıntı yok 10 yıllık işlemci zaten eskiden kendi kendini filan 1 kere kapattı soğuttum açıldı. Kasa kapağı açık kullanıyorum zaten.

Hocam ısınmasından kaynaklı zarar görmüş olabilir dediğim gibi RAM'leri kontrol ettiyseniz muhtemelen sorun RAM'den kaynaklı değil anakartınızın güç kaynağını kontrol edin.

Kontrol ettim her şey yerinde sağlam gözüküyor.
İşlemciniz zarar görmüştür hocam bir bilene danışıp kontrol ettirmekte fayda var eğer imkanınız varsa tüm her şeyi çalıştığına emin olduğunuz bir bilgisayara işlemcinizi takın ve çalıştırın eğer çalışmazsa işlemciniz fazla ısınmayla bozulmuştur.

İşlemciniz zarar görmüştür hocam bir bilene danışıp kontrol ettirmekte fayda var eğer imkanınız varsa tüm her şeyi çalıştığına emin olduğunuz bir bilgisayara işlemcinizi takın ve çalıştırın eğer çalışmazsa işlemciniz fazla ısınmayla bozulmuştur.

Pekala sağ olun peki fanin ayaklari kırık yeni fan yerine ayak alsak oluyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı