i5-6500 GT1030 LoL'de düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

ozgurkzlrsln

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 4x4
SSD veya HDD modeli
256ssd
Ekran kartı
Gt1030 nvidia
Anakart
Asus z170 gaming pro
İşlemci
İ5 6500
Öncelikle sistemimden bahsedeyim. 1 hafta önce LoL oynamak için ortalama bir sistem almıştım 100FPS değeri bekliyordum en yüksek ayarlarda fakat 60-80 değişiyor.
Sistem.
  • Intel Core i5-6500
  • NVIDIA GeForce GT1030.
  • ASUS Z-170 Gaming Pro anakart.
  • 16 GB RAM 4X4.

Neden sizce böyle alıyorum? FPS'i bana düşük geldi yardımcı olun lütfen. Ben ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani ekran kartı çok giriş seviye bir ekran kartı. ofis işleri vb hatta şöyle diyebiliriz 1080p low grafik 60fps için tasalandı. Ekran Kartını değiştirseniz çok iyi olur. Bütçe durumuna bağlı olarak tabi. çok düşük bütçeye sahipseniz eğer GTX 750Ti - GTX 1050Ti Kartlarını önerebilirim.

Yani ekran kartı çok giriş seviye bir ekran kartı. ofis işleri vb hatta şöyle diyebiliriz 1080p low grafik 60fps için tasalandı. Ekran Kartını değiştirseniz çok iyi olur. Bütçe durumuna bağlı olarak tabi. çok düşük bütçeye sahipseniz eğer GTX 750Ti - GTX 1050Ti Kartlarını önerebilirim.
Ekran kartıyla alakası olduğunu düşünmüyorum işlemciyi değiştirmek yeterli olacaktır hocam.
Ekran kartı gayet yeterli lol için.

Ekran kartıyla alakası olduğunu düşünmüyorum işlemciyi değiştirmek yeterli olacaktır hocam.
Ekran kartı gayet yeterli lol için.
İşlemci fazla bile aslına bakarsak, yani ikiside birbirini tamamlıyor. Testlerine baktığımda 1080p very High 80 100fps arası. Fakat bir anormallik olduğu için Hemde diğer başka oyunlarda o yüzden önerdim.

İşlemci fazla bile aslına bakarsak, yani ikiside birbirini tamamlıyor. Testlerine baktığımda 1080p very High 80 100fps arası. Fakat bir anormallik olduğu için Hemde diğer başka oyunlarda o yüzden önerdim.
Testlerine baktığımda gt 1030 ve daha iyi işlemcilerle lolde 150-200 arası fps alıyorlar en yüksek ayarda hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mesela şöyle bir video var +300 fps oynuyor adam.

Testlerine baktığımda gt 1030 ve daha iyi işlemcilerle lolde 150-200 arası fps alıyorlar en yüksek ayarda hocam.
Doğal olarak tabi ki. Fakat Bu işlemcide Küçümsenicek bir işlemci olduğunu savunuyorum. Ekran karıtını değiştirmek daha mantıklı olur. Adam İşlemciyi değiştiricek. Lol için sonra başka oyun isteyecek. Sonra tekrar 2. parça değişikliği, Ekran kartını değiştiricek. Ekstra masraf. Eğer sadece ekran kartını değiştirirse, Epic olmadığı sürece iyi sayılabilecek derecede oyunlar oynayabilir.

Referans aldığım : Video

Doğal olarak tabi ki. Fakat Bu işlemcide Küçümsenicek bir işlemci olduğunu savunuyorum. Ekran karıtını değiştirmek daha mantıklı olur. Adam İşlemciyi değiştiricek. Lol için sonra başka oyun isteyecek. Sonra tekrar 2. parça değişikliği, Ekran kartını değiştiricek. Ekstra masraf. Eğer sadece ekran kartını değiştirirse, Epic olmadığı sürece iyi sayılabilecek derecede oyunlar oynayabilir.

Referans aldığım : Video
Hocam adam özellikle lol oynamak için bir sistem dizdiğini söylemiş.
Evet dediğiniz gibi lol dışı oyunlar için bu işlemci yeterli ama lolde sağlam bir işlemci ekran kartından çok daha önemli.
Aynı ekran kartıyla i3 12100F gibi bir işlemci kullanıp+250 fps alma şansı var.
Ekran kartını değiştirse bu olsa olsa 120 vs olur ki o kadar bile olacağını sanmıyorum.

Hocam adam özellikle LoL oynamak için bir sistem dizdiğini söylemiş.
Evet dediğiniz gibi LoL dışı oyunlar için bu işlemci yeterli ama LoL'de sağlam bir işlemci ekran kartından çok daha önemli.
Aynı ekran kartıyla i3 12100F gibi bir işlemci kullanıp+250 FPS alma şansı var.
Ekran kartını değiştirse bu olsa olsa 120 vs olur ki o kadar bile olacağını sanmıyorum.

Evet evet doğru diyorsunuz hocam. Fakat benim için çözüm daha iyi bir ekran kartı almak. Hem ileride rahat etmek. Malum her geçen gün her şey artıyor. Ben sadece sizin dediğinize, 2 parça değiştirmek yerine 1 parça değiştirip uzun kullanım için dedim. Yanlış anlattıysam kusuruma bakmayın.

Geri
Yukarı