i5 6500 + GTX 970 Darboğaz

Evet Advanced Graphics'deki bütün ayarlar OFF ve barlar kapalı.
asdasdasa.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüldüğü gibi RAM yetersizliği mevcut. RAM kullanımı sınıra ulaşmış neredeyse. RAM'leri 16GB'a yükseltin.
Son ayarlarım ile birlikte 2 adet video çekip attım, isterseniz bakabilirsiniz. Bir de RAM'lerimi maalesef yükseltemem, aşırı pahalı olmuşlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir sistemde 8 GB RAM görmeyi tahmin etmezdim. Bir tane daha 8 GB RAM alırsanız sorununuzun düzeleceğini düşünüyorum. Paranız yoksa da biriktirip alın.

Video açılmıyor maalesef. Arka planda RAM yiyen uygulama varsa hepsini kapatın. RAM kullanımı bir miktar düşecektir.
Bir daha bakarsanız videoyu düzeltim.

Böyle bir sistemde 8 GB RAM görmeyi tahmin etmezdim. Bir tane daha 8 GB RAM alırsanız sorununuzun düzeleceğini düşünüyorum. Paranız yoksa da biriktirip alın.
Ne yapacaksınız; öğrenciyseniz ve 1 yıl önce 150TL'ye aldığınız bir şey canım ülkemde şimdi 300TL'ye satılınca mecburen sadece bakakalıyorsunuz.

Videoyu izledim, RAM'den kaynaklanan bir darboğaz var. Takılma gerçekleştiği zaman RAM kullanımında bir düşüş oluyor. Bu da yetersiz olduğunu gösteriyor. RAM upgrade sonrası çözülebilecek bir sorun.

Ek olarak oyunlarda RAM kullanımı 7 GB'a kadar ulaşıyorsa artık upgrade yapma zamanı gelmiş demektir.

300TL toplayıp RAM'leri upgrade edeceğim. Ama o süreye kadar ne yapmamı tavsiye edersiniz? Eskiden böyle değildi ama FPS'in 50lere düştüğünü bilirim. Şimdi ise ayarları değiştirince değişti her şey. Sistemi upgrade edene kadar iyi bir FPS ve bilgisayarın az darboğaz yapmasını sağlarım? Sistemi de çöpe atılacak hale getirmek istemiyorum ama okullar açılmadan önce oynayayım istiyorum. Bir kaç gün içinde de bilgisayarıma en temizinden format atacağım.

@Silinen üye lütfen yardım eder misiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı