i5 6500 Sistemde Anakart Seçimi

fenomennetwork

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar kendi kafamda kurmayla ve buradaki yardımlarla aşağıdaki gibi bir sistem toplamıştım. Vatana gittiğimde Ram 2400 Mhz anakart ise 2133 olduğu için 2133 den yukarı desteklemez dediler.

Ve bu sisteme MSI Z97 GAMING 3 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart bu anakartı önerdiler. Bunla değiştirmem mantıklı mı? Genel olarak yorum yaparsanız sevinirim. 10 gün önce topladığımda 3500 yaparken dolar kurundan dolayı aynı kasayım 4000 gibi bir rakama topluyorum :( Ne zaman niyetlensem dolar fırlıyor.

1.png

Z serisi anakart alma çünkü işlemcin overclock desteklemiyor, sistemin de bulunan anakartı alabilirsin.

Z serisi olmasını bir kenara bırak da önerdikleri anakarta bak soket 1150 :)
Kardeşim sen topladığın sistemi al. Anakartı değişme illa MHz aynı olsun diyorsan RAM'leri 2133 yap.

o zaman b150 gaming ana kartı alırsam maksimum 2133 mhz performansını alırım. Gözle görülür bir performans açıklığı yaşatmaz biliyorum da sistemsel olarak bir sıkıntı olmazsa (Uyum sıkıntısı) hiç değiştirmeden onu alayım.

B150 gaming anakart zaten RAM'i otomatik olarak o frekansa düşürüp kullanacak. Dikkat etmen gereken şey alacağın RAM'in 2400MHz olsa da 2133'ü de desteklemesi. Bunu da ramin kodunu alarak firma sayfasından kontrol edebilirsin orada hangi frekanslarda çalışabileceği yazar.
Pano01.jpg

Corsair'in sayfasında yazıyor. Test edilen hız 2400MHz ve 2133 MHz de çalışabilir. Anakartın da RAM'in de XMP desteği bulunuyor. Yani sıkıntı yaşamazsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı