i5 6500 sistemde işlemci mi değişmeli, monitör mü?

2. el satın almayı deneyebilirsin. Güzelce araştır, satıcılarla görüş inan bana iyi kar ederek hiç açılmamış ürünler alabilirsin. Ben daha yeni aldım 380-390 TL.'ye hiç açılmamış bellek aldım. (İmzamda var.) 2. elden. Daha ucuza bile bulursun. Misal 330 TL.'ye bulmuştum, hiç açılmamış. Ama bazı sorunlar oldu alamadım. Kısaca tavsiyeme dikkate al derim. :)

Tavsiyenizi kesinlikle dikkate alıyorum. Takip ediyorum, uygun bulduğum da belleği 16GB'ye yükselteceğim. Bir yandan da işlemci ve monitör konusunu çözmem gerekiyor. Gerçekten karar veremedim. Üst model bir monitör alıp, 2. el i7 6700K mı alsam, yoksa ortalama 1300TL'lik bir monitör alıp, sıfır 2700X veya i7 8700K ve anakart mı alsam kararsızım. Tavsiyeniz var mıdır acaba?

Bence işlemciniz yayın harici o kartı rahatlıkla besleyebilecek bir işlemci. Yayınlarda bellekte önemli bir olay arkadaşların dediği gibi. Dual yaparsanız bellekleri yayınlarda epey rahatlama yaşarsınız.

Bence işlemciniz yayın harici o kartı rahatlıkla besleyebilecek bir işlemci. Yayınlarda bellekte önemli bir olay arkadaşların dediği gibi. Dual yaparsanız bellekleri yayınlarda epey rahatlama yaşarsınız.

Maalesef oynadığım rekabetçi oyunların çoğunda işlemci ekran kartından fazla kullanıyor. PUBG de oyunumu etkilese de, Fortnite de oyunuma bir etkisi olmuyor fazla kullanımın. Sorunun ram'den kaynaklandığını düşünmüyorum.

Tavsiyenizi kesinlikle dikkate alıyorum. Takip ediyorum, uygun bulduğumda belleği 16GB'ye yükselteceğim. Bir yandan da işlemci ve monitör konusunu çözmem gerekiyor. Gerçekten karar veremedim. Üst model bir monitör alıp, 2. el i7 6700K mı alsam, yoksa ortalama 1300TL'lik bir monitör alıp, sıfır 2700X veya i7 8700K ve anakart mı alsam kararsızım. Tavsiyeniz var mıdır acaba?

Yalnız 1300 lira değerinde bir monitör "ortalama" olarak adlandırılmaz :)
Yeni sisteme yatırım yapmak daha iyidir. Şimdi i5 6500'ü elden çıkarmaya çalışıyorsun, ilerde de 6700K'yı elden çıkarmaya uğraşacaksın. Üstelik 6700K bundan iki sene sonra -yine satmak istediğinde- daha da eski bir işlemci haline gelmiş olacak. Benim tavsiyem yeni sistemdir.

Bende de 6500 ve B150 anakart var. Biraz baktım sahibinden'de 750-800 lira aralığında.

Yalnız 1300 lira değerinde bir monitör "ortalama" olarak adlandırılmaz :)
Yeni sisteme yatırım yapmak daha iyidir. Şimdi i5 6500'ü elden çıkarmaya çalışıyorsun, ilerde de 6700K'yı elden çıkarmaya uğraşacaksın. Üstelik 6700K bundan iki sene sonra -yine satmak istediğinde- daha da eski bir işlemci haline gelmiş olacak. Benim tavsiyem yeni sistemdir.

Bende de 6500 ve B150 anakart var. Biraz baktım sahibinden'de 750-800 lira aralığında.

İkisinin fiyat mı 750-800TL acaba? Benimde Z170-K var. Bir arkadaş benim parçaların üstüne sadece 8GB ram ekleyek 1300TL fiyat biçmiş. Bende biraz tereddütteyim ama 1000TL civarında eder diye düşünüyorum. Yeni sistem olarak da sanırım 2700X alacağım. İ7 8700k aldığım da ekstra olarak en az +200TL'lik soğutucu almam gerekecek. Monitör konusunda da hala kararsızım. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı