i5 6500 ve GTX 1070 Sistem Toplama

GRy|WoLF

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aşağıdaki resimde verilen sistemi toplayacağım. Sizce bu sistemde darboğaz olur mu ? Olmazsa oyunlarda nasıl bir FPS değeri elde ederim ?? (Şu an fiyatı 5.000 TL doların düşmesini bekliyorum.)

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcini i5 6600k yap bence. Overclock yaparsın. Ancak bu durumda Z serisi anakart ve sıvı soğutma alman lazım. Tercih senin. Biraz daha parayı gözden çıkarman yetiyor.

Sistem oldukça iyi. Bu işlemci ile GTX 1070 darboğaz yapar işlemciye yüklenen oyunlarda. DSR kullan.
DSR kullanırsam i5 6500 ile GTX 1070 uyum artar mı ? Bir de DSR kullanırsam 2K mı oynamalıyım yoksa 4K mı ?

İşlemcini i5 6600k yap bence. Overclock yaparsın. Ancak bu durumda Z serisi anakart ve sıvı soğutma alman lazım. Tercih senin. Biraz daha parayı gözden çıkarman yetiyor.
Fiyatı aşabileceğim kadar aştım. Daha iyi bir işlemci almak isterdim ama malum dolar 3,35 civarlarında gidiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Darboğaz yok merak etmeyin.

Nedense sitedeki herkes i5-6500'ün GTX 1070 ile darboğaz yapacağını sanıyor. Oyunlarda ayarları Ultra yapıp 1080p'de oynayın. Olurda gerçekten işlemciye o kadar yük bindiren oyun varsa 2k'da açın birde banada haber verirseniz sevinirim direk o oyunu alıp denemek istiyorum bendede Darboğaz olacakmı acaba.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı