i5 6500 ve GTX 750 Ti Sistem Toplama

Ekran kartı biraz eski ama dolar böyle iken sen de haklısın. Ramleri seçebiliyorsan bir tane 8 gb olarak seç. İleride güncellerken slot sıkıntısı çekmezsin.

Z seri anakartlar OC edilecek işlemciler için. 6500'de OC özelliği bulunan bir işlemci değil. Ha ilerde K ibareli işlemci alıp OC yapacağım diyorsan orası ayrı.

I5 6500 işlemci MSI B150M GAMING PRO Intel(işlemci anakart) - Toplama Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 585746356
Pek anlamadığım için danışmıştım zaten ilgin için sağol attığın ikili daha uygun fiyat olarakta
Ekran kartı biraz eski ama dolar böyle iken sen de haklısın. Ramleri seçebiliyorsan bir tane 8 gb olarak seç. İleride güncellerken slot sıkıntısı çekmezsin.
Tek 8gb fiyat olarak daha uygun ama biraz araştırma sonrası 2 tane kullanmanın daha faydalı olacağı bilgisine ulaştım ama tekrar araştırma yapıcam

8 gb bana yeter diyorsan iki tane alıp dual channel kullanman mantıklı. Ben ilerde upgrade edersin diye düşündüm.
Başlangıç olarak 8gb ideal diye düşündüm bir sonraki ay ortalama 700-800 tl daha bütçem olacak o zaman geliştirebilirim ama bu ay sonunda almayı planlıyorum çünkü dolar dur durak bilmiyor
İkinci el demek ha :)
Güzel ama daha iyisini bulabilirim.
750 Ti>> 300TL 8GB RAM>> 350TL
Anakart ve işlemci>> 1350TL

Bunlardan daha iyisini bulabiliriz.
Anakart ve işlemci 1150 ₺ benim bulduklarıma göre fakat bir arkadaş anakart ve işlemci önerisi atmı 850₺ ye onu da düşünmek istiyorum artılarını eksilerini araştırıyorum ve evet ikinci el normalde kullanmam ama artık şartlar böyle elveriyor 😀 eğer o fiyatlara daha iyisini bulurum diyorsan bulduktan sonra paylaşırsan sevinirim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı