i5-6500 ve R9 380 Sistemi Yükseltmek

Berkand Gök

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Malum fiyatlar ateş pahası, ben de yeni bir PC almaktansa parça değişimi yapmak istiyorum. Bu sebepten dolayı sizlerden tavsiye almak istiyorum. 4000 TL gibi bir bütçeye sahibim. Sizce bunu nasıl değerlendirmeliyim?

Sistem
  • Anakart: B150M Bazooka
  • İşlemci: i5-5600
  • Ekran Kartı: Sapphire AMD Radeon R9 380
  • Ram: 8GB G-Skill
  • Güç Kaynağı: 600W Everest

Sizce bu sistemi 4000 TL ile nasıl daha iyi hale getirebilirim? Düşüncelerim şöyle;
  1. MSI veya Asus GTX 1080, 8GB RAM veya 120GB SSD
  2. MSI GTX 1070, i7-6700 ve GSKILL 8GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun için olacaksa işlemciyi İ5 al İ7 ye okadar para verme i5 6500 skylake serisi bir işlemci al fazlasiyla sana yeter ekran kartına ve anakarta önem ver.

Oyun için olacaksa işlemciyi İ5 al İ7 ye okadar para verme i5 6500 skylake serisi bir işlemci al fazlasiyla sana yeter ekran kartına ve anakarta önem ver.
İşlemciyi yanlış yazmışım şuan da farkettim. İşlemcim i5 6600. Sizce gtx 1080 de sıkıntı yaşar mıyım? Anakarta maalesef bütçe ayıramam.

İşlemciyi yanlış yazmışım şuan da farkettim. İşlemcim i5 6600. Sizce gtx 1080 de sıkıntı yaşar mıyım? Anakarta maalesef bütçe ayıramam.
Skylake serisi ise hiç bir sorun yaşamazsın ben i5 6500 skylake kullanıyorum ekran kartım 1060 darboğazın d si yok o işlemci ilede sorun yaşayacağını hiç sanmıyorum ama anakartada önem ver z serisi yada h serisi bir anakart almanı tavsiye ederim 1080 gibi bir karta da ancak o seri bir anakart yakışır ama tabi bütcem yok diyorsan hiç yokdan sistemi stabil çalıştıracak bir anakart bak.

Skylake serisi ise hiç bir sorun yaşamazsın ben i5 6500 skylake kullanıyorum ekran kartım 1060 darboğazın d si yok o işlemci ilede sorun yaşayacağını hiç sanmıyorum ama anakartada önem ver z serisi yada h serisi bir anakart almanı tavsiye ederim 1080 gibi bir karta da ancak o seri bir anakart yakışır ama tabi bütcem yok diyorsan hiç yokdan sistemi stabil çalıştıracak bir anakart bak.
Karşılayabileceğimi düşündüğüm bir model mevcut; MSI Z270 TOMAHAWK. Sizce iyi midir? Veya bu aralıklarda bir fikriniz varsa siz bir öneri yapabilir misiniz? Son olarak bu sistem için 600W yeterli midir?

Karşılayabileceğimi düşündüğüm bir model mevcut; MSI Z270 TOMAHAWK. Sizce iyi midir? Veya bu aralıklarda bir fikriniz varsa siz bir öneri yapabilir misiniz? Son olarak bu sistem için 600W yeterli midir?
Anakartın z serisi ve güzel bir anakart tavsiyem ekran kartınıda msı al 1080 hakkında bir araştırmam olmadı ne kadar güç tüketir bilmiyorum ama kendi ekran kartımdan yola cıkarak bendeki ekran kartı msı gtx 1060 x gamıng bende 500 wat war doyurucu sekilde yetiyor 80 plus birr 600 wat ona kafi gelir diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı