Çözüldü i5-6500 Windows 10 donuyor ve kulaklıktan bip sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertcelebi7

Hectopat
Bilgisayarımı normal bir şekilde açıp kullanıyorum, sistemim Windows 10 Home SL 64 Bit, bazen masaüstüne bazen oyun oynarken Windows donuyor ve hiçbir işlem yapamıyorum, mouse imlecini hareket ettirebiliyorum ama sistem hiç tepki vermiyor ve mouse ile tıklayınca kulaklıktan bip sesi geliyor her tıkladığımda. Kasadan gelmiyor kulaklıktan geliyor. Kafayı yiyeceğim. Sonra mecbur kasanın Power tuşundan bilgisayarı kapatıp açıyorum. Belirli belirsiz bir süre sonra yine aynısı oluyor. Yardımcı olun lütfen.
NOT: Ben SSD'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama test yapıyorum sağlıklı çıkıyor.

Sistemim:
  • ASUS B150M PRO GAMING
  • i5 6500
  • 16 GB DDR4 2133MHz
  • ASUS ROG STRIX 1060 6G
  • Kingston V300 240GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamdır hocam. DISM aracını kullanarak hataları onarmayı deneyin. Daha sonra oyunları test edin. Duruma göre yazarsınız.
Deneyeceğim hemen. Bu testlerde bir sorun yok, değil mi? Bir de CPU testi de yaptım, onu da paylaşayım sizinle.
Tamamdır hocam. DISM aracını kullanarak hataları onarmayı deneyin. Daha sonra oyunları test edin. Duruma göre yazarsınız.
Dediğiniz gibi DISM aracını kullandım, sonuçları sizinle paylaşıyorum bir sorun çıkmadı ama.
Sorun tahmin ettiğim gibi SSD sorunuymuş. SSD'yi söküp kablolarını temizleyip geri taktım anakarta ve sorunum düzeldi, ben böyle çözdüm, umarım size de yararı olur.
Onu demiyorum. OCCT için demiştim.

Dosya Ekleri

• OCCT-20210518-121137-PowerSupply.png
    OCCT-20210518-121137-PowerSupply.png
    122,9 KB · Görüntüleme: 21
  • RAM.png
    RAM.png
    117,7 KB · Görüntüleme: 22
  • OCCT-20210518-121803-GPUMemtest.png
    OCCT-20210518-121803-GPUMemtest.png
    147,1 KB · Görüntüleme: 25

Deneyeceğim hemen. Bu testlerde bir sorun yok, değil mi? Bir de CPU testi de yaptım, onu da paylaşayım sizinle.
Dediğiniz gibi DISM aracını kullandım, sonuçları sizinle paylaşıyorum bir sorun çıkmadı ama.
Sorun tahmin ettiğim gibi SSD sorunuymuş. SSD'yi söküp kablolarını temizleyip geri taktım anakarta ve sorunum düzeldi, ben böyle çözdüm, umarım size de yararı olur.

Dosya Ekleri

• DCIM.png
    DCIM.png
    95,1 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı