i5-6600 Sistem Yükseltme

DawSoNCreeK91

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba saygıdeğer Technopat okur ve yazarları,

Alt kısımda belirteceğim sistemimi yükseltmek istiyorum. Öncelikle elimd ki anakart ile alabileceğim en iyi işlemci hangisidir onu öğrenmek istiyorum ilk önceliğim budur. Eğer ki mevcut işlemcimden daha olumlu şekilde ciddi bir fark oluşturamayacaksa ikinci ricam sizlerden anakart ve işlemci tavsiyesi olacaktır.
Bütçe olarak herhangi bir şey yazmak istemiyorum GTX1070 sistem ile 144 Hz monitör baz alınarak darboğaz ve sıkıntı yaratmayacak şekilde verim alabileceğim her türlü bütçedeki tavsiyelere uygunum.

Şu an ki mevcut sistemim şu şekildedir;

CPU: Intel(r) Core(tm) i5-6600 CPU @ 3.30GHz (4 cpus), ~3.3GHz.
RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance Red DDR4.
GPU: ASUS GeForce GTX1070 STRIX 8 GB GDDR5 256 Bit DX12.
Maınboard: ASUS H170 PRO GAMING Intel H170 soket 1151 DDR4 2133MHz USB 3.1 HDMI&DVI.
SSD: Kingston 240GB V300 serisi SATA 3.0 cache.
HDD: WD Blue 1 TB.
Monitör: ASUS 24" VG248QE 1ms 144Hz Full HD HDMI+DP 3D Gaming.
PSU: Corsair buılder vs series 650W + 80 Plus.

Sıkıntın nedir diye soracak olursanız sanki işlemcim darboğaz yapıyor gibi geliyor. Gene de siz tecrübeli arkadaşlardan fikir, öneri bekliyorum.

Eski forum yorumlarında çoğu kişi yapmaz demiş. Monitörün de 1080P zaten. 1080P için ikisinin yapmaması lazım. Yabancı benchmark test sitelerinde de baktım ikisi iyi rakamlar vermiş. Zaten yeni nesil bir işlemci alsan anakartı da değiştirmen gerekecek. Bence komple sistemi yenilersin birkaç yıl sonra. Tabi bu benim kısa araştırmamın sonucu. Belki tabii daha tecrübeli biri daha farklı bir yorum yapabilir.

Arkadaşa katılıyorum. Bende şuan yeni bir sistem topluyorum imzama bakarsan seninle sistemlerimiz benziyor. Tek fark ben OC a özel toplamıştım 2016 da o zamanlar 1070 aldığımda 1080 ekran kartları yeni çıkmıştı. Yani bende şuan ki sistemime göre bir yükseltme yapayım dedim. 20bin liralık sistem topladım. Çünkü 1 kısmı yükseltince diğer kısmıda yükseltmen gerekiyor nesil farkından dolayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı