i5 6600 vs i7 6700

Sinan Demirci

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben maksimum 5500 TL'lik bir sistem toplamayı düşünüyordum. Sistemin içerisinde 6700 intel i7 işlemci de vardı ama doların artmasıyla bütçemi aştı ve intel 15 6600 düşünmeye başladım. Bu iki işlemci karşılaştırma videolarını incelerken bir şey dikkatimi çekti. Linkini attığım videoda dikkatimi çeken hususlarda sorumlarım şu şekilde ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1) i7 ısınması i5'e göre fazla değil mi?
2) Rastgele durdurduğumda çoğunlukla i5 işlemcinin FPS'sini daha çok görüyorum yani daha iyi bu nasıl oluyor? i7'nin daha çok FPS alması gerekmez mi?
3) 3. sorumda GTX1070'li bir sistemde alacağım işlemciye extra sogutucu almam gerekir mi?

Son olarak bana GTX 1070 ekran kartlı maksimum 5500 TL'ye mönitör dahil bir sistem toplayabilirseniz çok sevinirim. Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ediyorum hayırlı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
i7'nin, i5'e göre daha fazla ısınması anormal bir durum değil. Her teste itibar etmeyiniz. Farklı testleri de izlemenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı