i5 6600K Sisteme Tavsiye

2xRX480 Crossfire mı, GTX1070 mi ?

• AMD 2xRX480 Crossfire

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    1
  • Anket kapandı .

merttwt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, kendim bir sistem topladım. Ancak hala kararsız olduğum ekran kartı ve anakart var. Ekran kartı için kafamda iki model var RX480 veya GTX 1070, ileride bir adet daha RX480 alıp Crossfire yapabilirim. Crossfire için bu anakart iyi midir ? Yoksa illa X99 anakart mı alınmalı ?

Eğer anakart yeterli ise bu işlemci(i5-6600K) crossfire için yeterli midir ? Yoksa bir üst modeli i7-6700K mı almalıyım? (Arkadaşlar burada önemli olan anakart ve i5 işlemcinin crossfire yaptığımızda darboğaz olmadan, ekran kartlarını tam güçte çalışmasıdır. Eğer darboğaz söz konusu ise ve bunun için işlemciyi yükseltmek gerekiyorsa bütçeyi zorlayarak i7 işlemciyi alabilirim.)

Ayrıca internette crossfire yapılan RX480 testinde muhteşem bir performans veriyor ki kartlar referans tasarım.
Link:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada sistem tercihlerimi dayanıklı ve F/P ürünleri olarak seçtim. Eğer bu parça daha iyidir dediğiniz varsa tavsiyenizi bekliyorum, ona göre değişiklik yapayım :)

Sistem:
Kasa: Corsair Carbide 400R
PSU: Corsair CX600 80plus bronz
Anakart: Asus Maximus Vlll Ranger DDR4
İşlemci: intel i5-6600K
Ekran Kartı: -------------
SSD: Samsung 500GB 850 Evo (GTA5, Witcher 3 gibi yüksek ram kullanan oyunları burada saklayacağım.)
Ram: Corsair 16gb ddr4 2400mhz CL14 (1x16GB)
Harddisk: WD Blue 1tb
İşlemci Soğutucu: Cooler Master 212 Evo
Dvd-rw: Asus 24x 24B1ST

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

yardım edecek kimse yok mu ? Oylama ile bir fikir verebilirsiniz

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı