i5 6600K vs i5 7600

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe yetiyorsa 4K kesinlikle. Ben 1080p 144hz 1ms eski monitörümde oynadım 2 kez Witcher 3 oyununun sonunu getirdim. 4K ile oynuyorum şimdi kesinlikle görseller muhteşem yeni Witcher oyunu çıkmış gibi..

DSR kullanıp neden kartın gücünü görtermesine engel olsun. Gitsin GTX 1050 Tİ alsın o zaman. Boşuna 1070 almış. Kartın gücünü gösteren monitör alsın.
4k almasındansa 144 Hz alıp 144 FPS oyun deneyimini alması lazım. 4K ikinci planda olmalı. Zaten ileride oyunlarda 4K'da zorlanacaktır. Kaliteyi yükseltmek isterse DSR kullanır. 1050 TI ile 4K DSR ile oynamayı denediniz mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bence ekran kartı 2. el kolaylıkla satılabilen bir bileşen. Ben misal 2 haftalık TR garantili 1000 TL ye aldım MSI RX 480 8 GB kartımı. Ama monitör ise gerçekten satılması zor ve değişmek istemeyeceğin bir ekipmandır. Ayrıca inan 60 hz üstü hikaye ben 144 hz monitörümü bi şekilde satıp 4K 60 hz geçtim inan fark yok. Zaten NVIDIA alır isen ekran kartını. G-Sync özelliği olduktan sonra gidip 60 hz monitör al farketmez. Zaten yırtılma olmaz. Amaç yırtılmaları engellemekse tabi. Eğer turnuva oyuncuyum diyor isen o ayrı.

4k almasındansa 144 hz alıp 144 fps oyun deneyimini alması lazım. 4k ikinci planda olmalı. Zaten ileride oyunlarda 4k da zorlanacaktır. Kaliteyi yükseltmek isterse DSR kullanır. 1050 ti ile 4k DSR ile oynamayı denediniz mi ?

Adam 1080p monitörü olduktan sonra 8K da DSR ile 100 FPS alsa ne olacak çünkü görüntü kalitesi yine 1080p olacak. 1080p için ise GTX 1050 Tİ al kafana göre takıl.

Amerika'dan alınan ürünler hakkında bilgim yok. Muhtemelen yorar sizi. Ama EVGA markası uluslararası garanti veriyor. Alacak iseniz bir zamanlar çok incelediğim EVGA GTX 1070 FTW versiyonunu alın. EVGA kimseyi üzmüyor.

Şans işi olacak biraz ama sistemi topladigim da fotograf atarim. Değerli yorumlariniz için bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

İşlemci, ekran karti, anakart ve ramleri yurt disindan alacağim. Gücüm bunlara yetiyo daha fazla butce ayiramiyorum malesef. Kasa monitor ve psuyu burdan alacagim. Yurt disindan aldigim parcalar burda garanti problemi yaşatirmi?
Amazon'dan alırsan garanti süresi içinde aldığın yere kargolayabilirsin geri. Bir sorunu olmaz, çok fazla kişi alıyor yurt dışından.

GTX 1070 alan kişi bütçesi kötü müdür sence. 2000 TL üzeri fiyatı olan bir kart...
Zaten o yüzden bütçesi kalmamış olabilir. Ki kalmamış zaten. :) Ben de ekran kartımı 470 aldım işlemciyi 7100 almak zorunda kaldım diğer parçalardan çok fazla kısmamak için.

Amazon'dan alırsan garanti süresi içinde aldığın yere kargolayabilirsin geri. Bir sorunu olmaz, çok fazla kişi alıyor yurt dışından.

Zaten o yüzden bütçesi kalmamış olabilir. Ki kalmamış zaten. :) Ben de ekran kartımı 470 aldım işlemciyi 7100 almak zorunda kaldım diğer parçalardan çok fazla kısmamak için.

Amazondan değil bir yakinim amerikadan alip getirecek. Uluslararasi garantisi olurmu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı