i5-7200U sistemde birden oluşan mavi ekran hatası

enesaak

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
8
Ekran kartı
Geforce 940MX
İşlemci
İ5-7200U
Merhaba. Arkadaşlarım gel LoL atalım dedi. Bende girdim. Oyun başladıktan bir 10 15 saniye sonra ilk önce Wi-Fi bağlantısı kesildi ve tekrar bağlanmak istediğimde hiçbir Wi-Fi isimi vs. hiçbir şey görünmüyordu. Sanki Wi-Fi kartı sökülmüş gibiydi. Daha sonrasınad yine 10 15 saniye sonra bilgisayar dondu ve dırrrrr sesi gelmeye başladı ardındanda mavi ekran verdi. Bilgisayar kapanıp açıldıktan sonra oyuna tekrar girdim ve aynı şeyler tekrar yaşandı. Format attıktan sonra böyle olmaya başladı. Minidump doyasını aşağıya bırakıyorum.

Minidump

Son düzenleme:
Merhaba. Arkadaşlarım gel LoL atalım dedi. Bende girdim. Oyun başladıktan bir 10 15 saniye sonra ilk önce Wi-Fi bağlantısı kesildi ve tekrar bağlanmak istediğimde hiçbir Wi-Fi isimi vs. hiçbir şey görünmüyordu. Sanki Wi-Fi kartı sökülmüş gibiydi. Daha sonrasınad yine 10 15 saniye sonra bilgisayar dondu ve dırrrrr sesi gelmeye başladı ardındanda mavi ekran verdi. Bilgisayar kapanıp açıldıktan sonra oyuna tekrar girdim ve aynı şeyler tekrar yaşandı. Format attıktan sonra böyle olmaya başladı. Minidump doyasını aşağıya bırakıyorum.

DMP dosya linkleriniz yok.

Wireless, LAN sürücülerini güncelleyin.
BIOS Güncelleyin.

İşlemci overclock yaptınız mı?

Hayır overclock yapmadım. Eskiden format attıktan sonra Windows Update bütün sürücülerimi güncelliyordu. Geçen gün format attıktan sonrada aynı şekilde yaptım. Ekran kartı driverimide GeForce Experience ile güncelledim. Bir sorun oluşmuyordu. Şu anda sürüceler güncel gibi. Ayrıca ilk mavi ekran hatasının kodunu hatırlamıyorum fakat 2. mavi ekran hatasında aldığım hata kodu "DPC_WATCHDOG_VIOLATION" koduydu.

Dediğim adımları uyguladığınızı varsayıyorum.

HD Tune indirip "Health" kısmının ekran görüntüsünü paylaşın. "Error scan" kısmında "Quick scan" kapalı test yapın. Sonuçları paylaşmayı unutmayın

Sistemde 2 tane disk var. Windows SSD'ye kurulu. 2 diskinde sonuçlarını atıyorum. HDD error scan testi devam ediyor.

1657572926579.png

1657572943816.png

1657572968710.png

1657572989320.png

1657573619777.png

Geri
Yukarı