Rotkopff

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Kullandığım laptop Lenovo V110-15IKB. Bilgisayarda 4 GB RAM takılı fakat Görev Yöneticisi'ne girdiğimde (eğer hiçbir uygulama açık değilse) 1,5 GB kullanılabilir yazıyor. Opera gibi programlar açık olduğundaysa 400 - 450 MB kullanılabilir yazıyor. Uygulama açık değilken %60 civarı, uygulama açıkken %89 civarı RAM kullanılıyor. Sorunum/Sorum ise; kullanılan RAM miktarını (sanırsam sistemle ilgili programlar) nasıl azaltabilirim? GTA 4 oynarken arkada müzik açamıyorum. Sadece tek bir işlem yapabiliyorum. Yok mu bunun bir çözümü? Ekran görüntüsü de koyacağım.

İşletim sistemi: Windows 10.
İşlemci: Intel Core i5 7200U 2.50 GHz.
Sistem türü: 64 Bit.
Takılı RAM: 4 GB.

Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-21 122556.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-21 122556.png
    44,3 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun için kullanıyorum. Windows'tan başka bir işletim sistemi kurmak da istemiyorum. Yok mu başka bir çözümü? Windows Hizmetleri'ni falan kapatsam?
Hocam Windows 10'da gereksiz hizmet çok fazla olduğu için kapatmanızı şiddetle öneririm. Gereksiz servisleri kapatınca masaüstü bilgisayarım resmen şaha kalktı. Yine RAM kullanımı azalmazsa da Windows 8.1'e geçmenizi tavsiye ederim.

Öncelikle sanal belleği arttırıp bilgisayarı yeniden başlatın.
Temayı klasik hale getirin.
Oyun oynarken antivirüs, defender gibi şeyleri kapatın.
İmkan varsa RAM takviyesi yapın.
Son olarak bu bilgisayarla fazla oyun oynamayın.

Merhaba,

Kullandığım laptop Lenovo V110-15IKB. Bilgisayarda 4 GB RAM takılı fakat Görev Yöneticisi'ne girdiğimde (eğer hiçbir uygulama açık değilse) 1,5 GB kullanılabilir yazıyor. Opera gibi programlar açık olduğundaysa 400 - 450 MB kullanılabilir yazıyor. Uygulama açık değilken %60 civarı, uygulama açıkken %89 civarı RAM kullanılıyor. Sorunum/Sorum ise; kullanılan RAM miktarını (sanırsam sistemle ilgili programlar) nasıl azaltabilirim? GTA 4 oynarken arkada müzik açamıyorum. Sadece tek bir işlem yapabiliyorum. Yok mu bunun bir çözümü? Ekran görüntüsü de koyacağım.

İşletim sistemi: Windows 10.
İşlemci: Intel Core i5 7200U 2.50 GHz.
Sistem türü: 64 Bit.
Takılı RAM: 4 GB.

Teşekkürler.
Windows 7 kurabilirsin arkadaki gereksiz çalışan uygulamaları durdurabilirsin.
Not:win 7 daha az ram tüketiyor 10na göre

Yeni konular

Geri
Yukarı