i5 7400 ve Arc A750 uyumlu çalışır mı?

Siz ne önerirsiniz? İşlemci değişmeyi şimdi düşünmüyorum, işlemci değişmeden en güncel en performanslı çalışacak ekran kartı nedir? Bu arada PSU 500W.
Hocam GTX 1650 Super/1660'ın üzerine çıkmayın. Bu kartlarla bile darboğaz yapar ama en azından yükselttiğinize değer.

AMD önermeyeceğim çünkü RX 500 serisi artık alınmaya değer bir seri değil. Düz 1660 alın geçin siz. 1650 Super'de 4 GB VRAM olduğu için 1660 biraz daha mantıklı bir seçenek bu noktada.

ARC A750 alacak bütçeniz varsa 5K civarı bütçeniz vardır diye düşünüyorum. Bende de i5-6400 vardı. R3 3100 (1K) & A320 anakart (1K civarı) aldıktan sonra 2. el olarak tabi, eski işlemci ve anakartı satıp 2. el RX 6600 alın. Verdiğim tavsiyeyi ben uyguladım ve şuan benzer bir sisteme sahibim. Bütün alışverişleri param güvende ile yapın güvenlik amaçlı.

ARC A750 alacak bütçeniz varsa 5K civarı bütçeniz vardır diye düşünüyorum. Bende de i5-6400 vardı. R3 3100 (1K) & A320 anakart (1K civarı) aldıktan sonra 2. el olarak tabi, eski işlemci ve anakartı satıp 2. el RX 6600 alın. Verdiğim tavsiyeyi ben uyguladım ve şuan benzer bir sisteme sahibim. Bütün alışverişleri param güvende ile yapın güvenlik amaçlı.
R3 3100'e RX 6600 takarsan darboğaz olmayacak mı?

R3 3100'e RX 6600 takarsan darboğaz olmayacak mı?
Küçük bir darboğaz problem olacak değil, sonuçta öyle darboğaz yaşayacağına böyle yapması daha mantikli. Ki am4 e geçiş yapacağı için sistem de ileriye dönük hale gelecek. Intel soketi ileride güncellemek istese i7 ler 2k civarında satılıyor. Anakarti 9 ve 10. nesil destekliyor mu bilmiyoruz.

Küçük bir darboğaz problem olacak değil, sonuçta öyle darboğaz yaşayacağına böyle yapması daha mantikli. Ki am4 e geçiş yapacağı için sistem de ileriye dönük hale gelecek. Intel soketi ileride güncellemek istese i7 ler 2k civarında satılıyor. Anakarti 9 ve 10. nesil destekliyor mu bilmiyoruz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
%25 - %30 civarında darboğaz var. Sence az mı? GTX 1660 alsın geçsin. Zorlamanın manası yok.

Hepinize teşekkür ederim son bir soru soracağım. Kuzenimde RX 5700 var onda sorun yaşar mıyım?

Darboğazı eğer işlemciyi yakın zamanda değiştirebileceksen önemseme fazla ama ekstra bütçen yoksa arkadaşın dediği gibi 1660 gibi daha güncel bir şey al derim.

Geri
Yukarı