i5 7400 ve GTX 1060 Sistemde PUBG FPS Düşmeleri

Furkan ATICI

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Oyunda ara sıra FPS droplar yaşıyorum. Oyun sabit 75 FPS devam ederken ara sıra oluyor bu olay. Oynanmayacak seviyede değil ama sadece dropların çözümü var mı merak ediyorum. Oyun oynarken MSI Afterburner ile test ettim. Bu arada VSYNC açık oynuyorum. Aynı şekilde NVIDIA denetim masasında düşey senkronizasyon açık. PUBG grafik ayarlarında kenar yumuşatma ve doku orta , diğer ayarları very low olarak oynuyorum. PUBG'yi VSYNC kapalı oynayamıyorum gözüm takılıyor kasıyor gibi hissediyorum. Ama CSGO'da VSYNC kapalıyken daha rahat oluyor işin içinden çıkamadım. Örnek ekran görüntülerini aşağıya bırakıyorum. Monitörüm 75hz.

Bu arada oyunu ULTRA ayarlarda test ettim GPU kullanımı 99 seyrediyor ama dediğim ayarlar açıkken o değerlere ulaşamıyorum. Sorun nedir?

365520
365521

• Intel Core i5 7400 Soket 1151 3.0GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
  • ASUS GeForce GTX1060 DUAL OC GDDR5 6GB 192Bit NVIDIA DX12 Ekran Kartı
  • CORSAIR 8GB Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL16 Single RAM
  • WD Blue 3,5" SATA III 6Gb/s 7200 RPM 1 TB 64MB
  • Dark N10 Kasa
  • Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze PSU
  • Asus PRIME B250M-K Anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Her hangi bir gelişme var mı ? Ne yaptınız sonuç ne oldu ?

?

Eklemeleri yaptım nihayet. HDD'den SSD'ye geçmek devrim gibi birşey gerçekten. 8GB daha RAM eklemekte gayet iyi oldu fakat diğer oyunlarıda performansım artarken PUBG deki sorunlarımı çözmedi gibi geldi bana veya yeterince test edemedim 1-2 oyuna girme şansım oldu. CSGO , Apex vs oyunlarda akıcılık artarken PUBG'de performans artışını hissedemedim. Sorun işlemcimden kaynaklanıyor yüksek ihtimal.

Eklemeleri yaptım nihayet. HDD'den SSD'ye geçmek devrim gibi birşey gerçekten. 8GB daha RAM eklemekte gayet iyi oldu fakat diğer oyunlarıda performansım artarken PUBG deki sorunlarımı çözmedi gibi geldi bana veya yeterince test edemedim 1-2 oyuna girme şansım oldu. CSGO , Apex vs oyunlarda akıcılık artarken PUBG'de performans artışını hissedemedim. Sorun işlemcimden kaynaklanıyor yüksek ihtimal.

Kesinlikle işlemci olduğuna bende kanaat getirdim çünki apex oynarken işlemcim gayet iyi yetiyor ve ekran kartım %99 %100 %95 arası geziyor

Kesinlikle işlemci olduğuna bende kanaat getirdim çünki apex oynarken işlemcim gayet iyi yetiyor ve ekran kartım %99 %100 %95 arası geziyor

Aynen öyle. Bende artık PUBG için çırpınmayı bıraktım seviyorum ama bıkkınlık yarattı. Söylediğin gibi apex oynuyorum :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı