i5 750 sisteme 750 Ti alınır mı?

Lee Everett

Hectopat
Arkadaşlar i5 750 8M 2, 66 GHz işlemci alacağım şimdi. Anakart:

1.png

İlk olarak anakartım bu işlemciye uyar mı onu sormak istiyorum bilmediğim için. İkinci olarak,
ASUS GTX 470 PCI-e 1GB ekran kartı alacağım bu işlemcinin yanına. Bu ekran kartı bu işlemciye uyar mı veya GTX 750 Ti alsam bu işlemciye uyar mı ve hangisi daha iyi? Üçüncü olarak bunları şimdi aldım diyelim, 470 için kaç Watt bir güç kaynağı gerekir ve 750 Ti için kaç W'luk bir güç kaynağı gerekir işlemciyle beraber? Dördüncü olarak ise şimdi benim fazla bir bütçem olmadığı için işlemciyi direkt alacağım ama işlemciden sonra ekran kartı alırsam güç kaynağına param yetmeyecek o yüzden işlemciyle beraber güç kaynağını mı almalıyım yoksa ekran kartını mı? Gigabyte GTX-750 2 GB 128 Bit GV-N7500C-1G1 rev 1.0 gibi bir ekran kartı var 450 TL. Bu ekran kartı GTX 750 Ti ile bir alakası var mı ve alınır mı sizce?
Moderatörler çok sağ olun silmediğiniz için bu sefer. Artık silseniz ne yapardım bilmiyordum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı