i5-750 ve HD 6570 Sisteme Görüntü Gelmiyor

erdemst17

Megapat
Makaleler
1
Yer
Asylum
Merhaba. Yaklaşık 3 gün önce gayet normal bir şekilde bilgisayarda takılırken art arda mavi ekranlar yedim ve ardından Windows 10 mavi ekrandan açılmamaya başladı. Şu an tam olarak hangi hatası verdiğini hatırlamıyorum ama kod her mavi ekranda birbirinden farklıydı diye hatırlıyorum. Birkaç mavi ekrandan sonra da garip bir şekilde bilgisayara hiç görüntü gelmemeye başladı.

İlk önce RAM'lerden şüphelendim bende anakartta 2 slot her slotta takılı 4x2 RAM'ler var ilk birisini çıkardım tek taktım sonra tam tersi diğerini sonra yerleri değiştirdim kurcaladım vb değişen bir şey olmadı. Ardından ekran kartından şüphelendim bende HD 6570 ve 5450 olmak üzere iki ekran kartı vardı. 6570'i çıkardım 5450'yi taktım fakat yine değişen bir şey olmadı. Dürüst olayım aslında bu iki ekran kartı da zamanında sorun çıkarmış ekran kartları. Yani yine de aklımın köşesinde sorun ekran kartından olabilir diye duruyor. İslemcide dahili grafik birimi yok, o yüzden kendim başka bir ekran kartı ile deneyemem maalesef :/.

Bu sefer BIOS pili ile BIOS sıfırlamayı denedim fakat yine değişen bir şey yok :/.

Geriye bilgisayarın görüntü gelmemesine neden olabilecek işlemci - anakart - monitör kalıyor. HDD'de sıkıntı olsaydı görüntü gelirdi işletim sistemi boot etmezdi. İşlemci ve anakartta bir sorun olsaydı bilgisayar hiç çalışmazdı diye düşünüyorum. Geriye monitör kaldı. Monitör'e elektrik geliyor ve görüntü kablosunda falan bir problem olduğunu düşünmüyorum. Ama yine de bilgisayarı HDMI ile televizyona takıp deneyebilirim fakat yerinden çıkarma, kablolar ile uğraşmam gerekecek o yüzden birazcık üşeniyorum :D. Eğer dene derseniz denerim.

Başka bir çözüm öneriniz varsa verirseniz sevinirim ^^. Yoksa direkt kazıkçı mahalle bilgisayarcısına mı kaldık? :/

Sistem;
  • i5-750
  • Foxconn H55.
  • 4x2 1333MHz RAM.
  • HD 6570 / 5450.
  • 1TB WD Blue.
  • Platton 500W PSU.
Yazı biraz uzun oldu, kusura bakmayın :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı