i5 7500 bilgisayarın belirli aralıklarla kapanması

Alphi53

Hectopat
Bilgisayarım bazı spesifik oyunlarda belli bir süre geçirince elektrik gitmiş gibi kendiliğinden kapanıyordu. Sorunu çözemeyince bilgisayarcıya götürdüm. Kasada bir sıkıntı göremeyince elektrik akımıyla ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüp ekran kartı voltaj değerlerine baktık ve voltaj değerleri bilgisayarcıda stabilken evimde dalgalanıyordu. Evdeki uzatma kablosunu değiştirdim ve bir hafta kadar sıkıntısız kullandım ama şimdi gene olmaya başladı. Bu sorunumun neden kaynaklandığını kesin olarak nasıl bulabilirim?

OCCT ile stres testi yaptım. 10 dakikalık yükte bir şey olmadı ama Rocket League, F1 23, It Takes Two girince bilgisayar kapanıyor. Valorant'ta kapanmıyor. Ekran kartını çok kullanan bir indie oyunu oynarken de kapandı. CS'de ve R6S kapanmıyor.

Sistem bilgilerim;

i5 7500
24GB 2400mhz
RX480 Strix 8GB
650W Corsair PSU
Intel M2 SSD

Bilgisayar kapandıktan sonra olay günlüğünde bu kayıttan düşüyor.
4d93dd27-b73d-4620-b1d4-3d28c2288ac2.jpg

Bir hafta içinde dün Windows Update güncellemesi sonrası da tetiklenmiş olabilir.
WhatsApp Image 2023-06-22 at 21.43.36.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU, aşırı ısınması, yüksek akım gelmesi, kısa devre, yüksek akım çelikmesi, bu nedenlerden kapanır.

Siz OCCT ile Power testi yapıp deneyin.

PSU, aşırı ısınması, yüksek akım gelmesi, kısa devre, yüksek akım çelikmesi, bu nedenlerden kapanır.

Siz OCCT ile Power testi yapıp deneyin.

Hocam yok olmuyor. Sıkıntı oyunlara girince tetikleniyor. Hatam aynı buradaki reddit başlığında olduğu gibi. Bir kere Windows 10 bir kere de Windows 11 temiz kurulum ile geçildi ama oyunlarda kapanıyor direkt. Biraz derin bir konu. @Recep Baltaş cagirmazdim acil olmasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı