i5 7500 ve GT1030 sisteme yükseltme önerisi

AlphanAkpunar

Hectopat
Anakart H110M, pek bir bütçem yok, RTX 3050 almayı düşünüyorum ama PSU 300W, bu PSU ile uyumlu mudur değilse ne yapılabilir? Bunu soracağım, eğer 500 600 liraya PSU önerebilirseniz halledebilirim. Kasa Casper Nirvana n bilmem kaç.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 3050, minimum 400W güç kaynağı gerektirir, bu nedenle 300W güç kaynağıyla uyumlu olmayacaktır. Ayrıca, H110M anakartın PCI-e yuvası sınırlı bir bant genişliği sunar, bu da RTX 3050'in tam potansiyelini kullanmasını engelleyebilir.

PSU önerisi için, 500-600 TL aralığında 80+ sertifikalı, en az 500W güç sağlayan bir PSU seçmenizi öneririm. Bu fiyat aralığında birçok marka ve model mevcut olduğundan, özellikle güçlü bir marka olan Corsair veya Seasonic gibi tanınmış markaları tercih etmenizi öneririm.

Ayrıca, kasada yeterli boşluk ve hava akışı sağlanması için PSU boyutunun da uyumlu olması gerektiğini unutmayın.
(RTX'ten uzak dur aga, git AMD RX al.)

Tavsiyem komple sistemi yenilemeniz ve RTX 3050 yerine RX 6600 almanız daha iyi olur daha ucuz ve 3060 rakibi bir kart.

RTX 3050, minimum 400W güç kaynağı gerektirir, bu nedenle 300W güç kaynağıyla uyumlu olmayacaktır. Ayrıca, H110M anakartın PCI-e yuvası sınırlı bir bant genişliği sunar, bu da RTX 3050'in tam potansiyelini kullanmasını engelleyebilir.

PSU önerisi için, 500-600 TL aralığında 80+ sertifikalı, en az 500W güç sağlayan bir PSU seçmenizi öneririm. Bu fiyat aralığında birçok marka ve model mevcut olduğundan, özellikle güçlü bir marka olan Corsair veya Seasonic gibi tanınmış markaları tercih etmenizi öneririm.

Ayrıca, kasada yeterli boşluk ve hava akışı sağlanması için PSU boyutunun da uyumlu olması gerektiğini unutmayın.
Puhahahah buna sadece gülerim ikisininde fanı değilim fakat RTX'in ne kötülüğünü gördün?

Dostum yanlış bir cümle kurmuşsun RTX'den uzak dur derken? Parası olan adam NVIDIA alır F/P oyun performansı isteyen adam AMD alır bu kadar basit RTX 4090 ile 7900 XTX'i karşılaştırabilir misin? Hayır AMD teknolojiye değil de oyuna önem veriyor NVIDIA ikisini birden halletmeye çalışıyor ama tabii ki düşük bütçe tavsiyem kesinlikle AMD.

Dostum yanlış bir cümle kurmuşsun RTX'den uzak dur derken? Parası olan adam NVIDIA alır F/P oyun performansı isteyen adam AMD alır bu kadar basit RTX 4090 ile 7900 XTX'i karşılaştırabilir misin? Hayır AMD teknolojiye değil de oyuna önem veriyor NVIDIA ikisini birden halletmeye çalışıyor ama tabii ki düşük bütçe tavsiyem kesinlikle AMD.

Doğru.

Türkiye'de yaşıyorsun tabii ki AMD daha mantıklı geliyor.

Gerçekler.😂

Arkadaşlar, dediklerinizi tamamen okudum, RX 6600 almayı düşünmüyorum, kesinlikle 3050 alacağım ve ne elimdeki i5'in yapma olasılığı olan darboğaz ne de PCI-e slotu ailemi bu kadarına ikna edebileceğim için gram umurumda değil. PSU hesaplama siteleri sistemime 300W yeterli diyor, değilse de ben bulamadığım için sizden "patlamayacak" bir PSU veya 300W ile kullanabileceğim bir ekran kartı önermenizi istiyorum.

Alıntılamayı unuttum, kusuruma bakmayın.

Geri
Yukarı