i5 7500 ve GTX 1060 Sistem Nasıldır?

blitzcone

Hectopat
Daha fazla  
Intel Core i5 7500 Soket 1151 3.4GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 650W GÜÇ KAYNAĞI
CORSAIR 8GB Vengeance Siyah DDR4 2400MHz CL16 Single Ram
ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
ASUS PRIME B250M-PLUS Intel B250 Soket 1151 DDR4 2400MHz USB3.0 M.2 Anakart

Toplayacağım kasa bu şekilde. İçinde Asus GTX 1060 6 GB ekran kartını kullanacağım. Hard Disk yok çünkü evdeki kasamda 3 TB'lık bir harddiskim var onu kullanacağım. Kasa çalışır mı ve güzel toplamış mıyım. Yorumlarınızı bekliyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa çalışır. Ama sistem daha iyi olabilir. Ben Ryzen öneririm.
Screenshot_2017-06-30-16-24-39.png

Dengeli bir sistem olmuş. Yeni topluyorsan az daha koyup 8+8 çift slot RAM öneririm - yeni nesil oyunların büyük kısmı 8 GB RAM'den fazlasına ihtiyaç duyuyor. Ekran kartını önceden aldıysan hayırlı olsun ama ben EVGA GTX 1060 SSC 3.0 derdim. i5 6500'lü benzer sistemi 4-5 aydır ciddi şekilde kullanıyorum, henüz bir sıkıntı görmedim.

Dengeli bir sistem olmuş. Yeni topluyorsan az daha koyup 8+8 çift slot RAM öneririm - yeni nesil oyunların büyük kısmı 8 GB RAM'den fazlasına ihtiyaç duyuyor. Ekran kartını önceden aldıysan hayırlı olsun ama ben EVGA GTX 1060 SSC 3.0 derdim. i5 6500'lü benzer sistemi 4-5 aydır ciddi şekilde kullanıyorum, henüz bir sıkıntı görmedim.
Ekran kartı almadım. Malum stokta yok ve fiyatı arttı. Diğer parçaları önden almayı planlıyorum. Neden EVGA GTX 1060 ı öneriyorsun ?

Serisinin en yüksek saat hızları dolayısıyla da performans (Pixel/Texture doldurma oranları, VRAM frekansı vs) EVGA'da mevcut çünkü. Turbo ve hız aşırtmada da en yüksek hızlar bu kartta. Ben 1 ay taradım yaklaşık karşılaştırmalı olarak. Bütçe bakımından 1070'e çıkamıyorsan en üst seviye EVGA Superclock serisinin en iyisi (reklam gibi oldu, fanboy değilim yanlış anlaşılmasın :) ).

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı