i5-760 işlemcili sisteme RX 580 takmak

Franticxtr

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, elimde i5-760'lı 8 GB RAM'li HD 6800 ekran kartlı bir sistem var. Daha önce ekran kartı ile ilgili konu açmıştım ve 1030'ya da 1050 gibi bir kart alsam mı diye sormuştum. Cevaplar PUBG gibi oyunları en düşük ayarlarda 25-30 FPS alarak oynayabileceğimdi.
Geçen güç YouTube'da i5-760'a RX 580 takan birini gördüm. RDR2'de makismum ayarlarda 40 FPS civarı, GTA V ve CoD Warzone'da ise 50 FPS civarı alıyordu. Linkini paylaşıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizce bu videoda paylaşılan değerler gerçek & doğru mudur? Öyleyse açıkçası almayı düşünüyorum. Yaklaşık 1800 TL'ye bu 1080p'de oyunları en yüksekte açabilmek ben için yeterli. (Güç Kaynağım 500 watt.)

Yorumlarınız neler arkadaşlar? Katkılarınız ve vaktiniz için şimdiden teşekkür ederim.
İyi forumlar.

Açık dünya veya battleroyal oyunları için işlemci cok daha önemli bence elinizdekileri satıp 2.el bir sistem kovalayın. Bende Q9550, RX 560 ve DDR3 10 yıllık bir sistem kullanıyordum. Hepsini satıp 2.el Ryzen 3 1200 AF, RX570 ve B450 anakartlı sisteme gectim islemciye overclock yapınca kingdom come da bile darboğaz olmuyor neredeyse istedigim oyunu sistemim acar mi diye düşünmüyorum artık, bence sizde öyle yapmalısınız hazır kenarda 1800 gibi bir bütçe varken. Zaten yeni yılda zamlar gelir klasik.

Yeni konular

Geri
Yukarı