İ5 760 ve GTX 660 Tİ nasıldır?

Nebukadzer

Kilopat
ASUS P7 P55D-E DELUXE SLI
INTEL I5 760 (Cooler Master Hyper 212 EVO soğutucusu ile)
Asus Twin Razor GTX 660 ti (2 adet - SLI)
Corsair XMS3 6GB (3x2GB) DDR3 2000 MHz
WD VelociRaptor 250 GB - 10.000 rpm
WD 750GB (serisini unuttum, 1TB'da olabilir bakıp netleştireceğim)
OCZ Fatality 750W

Kasa: Thermaltake Tsunami Dream (yan giriş anahtarı kayıptır, bir üst pencere takıp çıkarılan blueray player yüzünden açıktır)

Sizce sistem nasıldır ? Günümüz oyunlarında 1080 p'de yüksek ayarlarda nasıl performans gösterir ? Sisteme ikinci el olarak fiyat ne biçilir ? Güzel yorumlarınızı esirgemeyin :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci Eski, Ekran Kartı da aynı şekilde bu sistemden çok fazla bir şey beklememek gerek. SLI olduğu için bir çok oyunu high'da oynatabilir. Ama ben Olsam Bu Sistemi İyi bir fiyata elden çıkarır, Skylake Sistem Toplardım.

Bütün parçalar neredeyse 4-5 yıllık. Her ne kadar temiz ve sağlam olsalarda bu sistemi komple elinden iyi paraya zor çıkartırsın. Şayet sistemi kullanmıyorsan parçaları ayrı ayrı satmak daha mantıklı çözüm olur.

Aynen katılıyorum arkadaşlar . Sistem biraz eski ama hala sağlam parçalar . Bu soğutucuyla işlemciye 4 ghz e kadar overclock yapsam bir sorun oluşurmu sizce ? Anakart gayet overclock yapmaya müsait duruyor .

Son düzenleme:
Ekran kartların gayet iyi.
GTX660Ti.. Yanlış hatırlamıyorsam GTX760'den biraz daha performanslı. Sende hem de iki tane var ki, bu büyük nimet. :)
Şahşi fikrimi söylemeden geçmeyeceğim. Senin yerinde olsam ikinci el i7 875k veya i7 880 alır, Ram'leri 8 veya 16'ya çıkartır, keyfime bakarım. Bunu kesinlikle yapardım.
Opsiyonel olarak, bir üstteki önerimin üzerine; o iki ekran kartını da satıp, üstüne bir miktar koyarak yeni bir ekran kartı alınabilir. Sanırım R9 390/X veya GTX970 düşünürdüm.

İyi sosyaller.

Son düzenleme:
İşlemcinin beni 2 yıl idare etmesi gerekiyor . Dediğim gibi overclocklu 4 ghz de kullanabilirsem bir eksiklik hissetmeyeceğimi düşünüyorum . Anakart zaten overclock kartı . Şimdilik kafamdaki tek soru bu soğutucuyla overclock kullanabilirmiyim ? Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim .

Rica ederim. :)
Evet Hyper 212 EVO gayet güzel bir soğutucudur, OC'li kulanabilirsiniz. Ayrıca sizin de istediğiniz gibi 2 sene daha güzelce götürür içiniz rahat olsun.

O ekran kartıyla SLİ okuduğuma göre BF4 ultrada 100 FPS alıyormuş. Ne kadar doğru bilemiyorum ama...

Kesinlikle doğruluğu var . Slı harikalar yaratıyor . Ama arkadaş bu işlemciyle sli yapamayacağımı belirtmiş . Bende overcloclu 3.8 ghz de kullansam heralde sorun çıkarmaz işlemci .

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı