i5 760'dan X3440'a Geçmeye Değer mi?

Neden?
H55M-E23 anakarta sahibim. İ5 760 GTX 1050 ile darboğaz yapıyor. x3440'ı 150 TL fiyata buldum. OC yapmayı düşünmüyorum. Sizce ne yapmalıyım?
i5 1050'yle nasıl darboğaz yapsın? Bir yanlışınız var herhalde. Monitörünüz nedir? Bu arada sıfırı;

i5 1050'yle nasıl darboğaz yapsın? Bir yanlışınız var herhalde. Monitörünüz nedir? Bu arada sıfırı;
1360x768 monitöre sahibim. Yazın sonlarına doğru monitör alacağım. Alacağım işlemci zaten sıfır.

1360x768 monitöre sahibim. Yazın sonlarına doğru monitör alacağım. Alacağım işlemci zaten sıfır.
Öncelikle, işlemciniz i5 7.nesil mi?
Pardon, çok pardon ben yanlış anlamışım. Affedin lütfen :) Gece gece düşünemedim. Bence de x3340'a geçin. Ancak unutmayın darboğazın asıl sebebi monitörünüz. Bunun dışında Xeon serisi serverlar ve iş bilgisayarları için yapıldığından daha uzun süre idare edecektir. Tekrardan kusura bakmayın.

Öncelikle, işlemciniz i5 7.nesil mi?
Pardon, çok pardon ben yanlış anlamışım. Affedin lütfen :) Gece gece düşünemedim. Bence de x3340'a geçin. Ancak unutmayın darboğazın asıl sebebi monitörünüz. Bunun dışında Xeon serisi serverlar ve iş bilgisayarları için yapıldığından daha uzun süre idare edecektir. Tekrardan kusura bakmayın.
Evet, monitör yüzünden bazı oyunlarda çok fazla darboğaz yaşamaktayım. Örneğin GTA 5'de hangi ayarda oynarsam oynayayım 50 FPS'yi geçemiyorum. Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı