i5 8250U ve R5 M330 oyunlarda FPS dalgalanması

İşletim sistemi
Windows 10

DarthPac

Hectopat
Öncelikle merhaba yaklaşık 2 yıl önce bir laptop aldım. (Derdim biraz uzun sabırla okursanız çok mutlu olurum)
Son 8-9 aydır oyunlarda FPS ile alakalı problem yaşıyorum.
Normalde yaklaşık sabit 60 FPS aldığım oyunlarda yaklaşık her 5 dakikada bir FPS 15-20'lere kadar düşüyor, 20-25 sn sonra geçiyor.
20-25 FPS olması koymuyor koyan 60 FPS gösterip 25 FPS almam yoksa BF1'i 20 FPS ile 60 saat oynadım.
Hiçbir oyunu Ultra vb. ayarlarda oynamam FPS'in en yüksek Motion blur gibi saçmalıkların en az olduğu seçenekleri tercih ederim.
Bunun gibi alışkanlıklarım olmasına rağmen oyunu (warthunder, BF2, BF3, BF4, kerbal space program, R6, GTA 5, HOI4, stormworks, Dying Light) patatesin çalıştırabileceği duruma getirsem bile düzelmedi.

Dikkatimi çeken ise her bu olayı yaptığında görev yöneticisinden baktığım zaman CPU 0, 40 GHz'e sınırlıyor sonrasında normal seyrine dönüyor.

Sonrasında İnternet'te gezinirken "throttle stop" adlı uygulamayı buldum onu denedim gene olmadı.
Ben basit bir adamım laptopa para verir oyunu oynarım (oynamaya çalışırım) donanımla alakam yoktur neyin ne işe yaradığını az çok bilirim ama gerisi yoktur.
Buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkürler, cevap yazanlara ise şimdiden çok sağ olun.

Fazla bilmiyorum ama: HP laptop 15-BS1xx.
Windows 10 Home.
Intel Core i5 8250U CPU 1.60GHz.
8 GB RAM.

GPU1: AMD Radeon R5 M330 2 GB.
GPU2: Intel UHD Graphics 620 4 GB.

1TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı