i5 8300H Stabil Çalışmıyor

İyi günler aynı sorunları bende yaşıyorum ama dediğiniz Turbo modu düşürme nereden ve nasıl düşürülür bu konuda bana yardımcı olabilir misinz.

Denetim masası, aramaya pil yaz, pil tasarrufuna gir, oradan gelişmiş ayarlar, CPU yani işlemci güç tüketimine gel %100 yazar orayı %99 yaparsan Turbo modu kapanır.

Hocam ısınma sorununu aynı özelliklere sahip (sadece ekran kartı 3GB) Acer laptopda yaşıyor idim. Intel xtu ile -150mV undervolt işlemi yaptım, soğutucu kullanmadan yaptığım testlerde maximum 75 derece gördüm. Güncel olarak CS GO oynuyorum, onda da sıcaklık 70 dereceyi geçmiyor. Tavsiyem iyi bir soğutucu alın. Bir de undervolt işlemini tekrar deneyin, bir yerde hata yapıyor olabilirsiniz.

reis allah razı olsun
Denetim masası, aramaya pil yaz, pil tasarrufuna gir, oradan gelişmiş ayarlar, CPU yani işlemci güç tüketimine gel %100 yazar orayı %99 yaparsan Turbo modu kapanır.
sağolsun hocam allah senden de razı olsun

Tekrar denemedim fakat birden fazla kez yükleyip baştan kurdum programı ve hep aynı şeyleri yaşadım. Fan istisnasız deli gibi çalışıyor en yüksek devirde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…