i5 8400 sistem çok ısınıyor

Redme

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair RGB pro 16 Gb 3600 MHz
Ekran kartı
Aorus Nvidia RTX 3060 Tİ
Anakart
Asus Prime B365M-K
İşlemci
İntel İ5 8400
Merhaba.
Yakın zamanda ASUS Prime B365M-K model anakart satın aldım. Aynı zamanda işlemcimi soğutmak için Cooler Master Masterliquid ML240l RGB model soğutucu aldım.

Anakartın üstünde bir adet CPU-fan bir adet CHA_FAN pini mevcut. Soğutucunun pompasını CPU fan pin girişine bağladım. Radyatörün üstündeki fanların bağlantısını da CHA_FAN girişine bağladım. Kasanın içinde bir adet egzoz fanı mevcut ancak bunu takacağım pin girişi kalmadı ve kasanın içi çok fazla ısınıyor. Bunun için çözüm önerilerinize ihtiyacım var.

Hocam "Alt + Z" tuşlarına basın, performans yazan yere basın. Soldaki kısımda ekran kartı sıcaklığı yazar. Onu söylerseniz iyi olur.
İşlemci sıcaklığı için MSİ Afterburner yüklemen lazım.

Siz yine de sıcaklık değerlerini paylaşmanız gerekiyor.

Hocam "alt + Z" tuşlarına basın, performans yazan yere basın. Soldaki kısımda ekran kartı sıcaklığı yazar. Onu söylerseniz iyi olur.
İşlemci sıcaklığı için MSI Afterburner yüklemen lazım.

Ekran kartı yük altında ortalama 67 işlemci ise yük altında ortalama 75. benim sorum aslında şu anakart üstünde fan takabileceğim yer kalmadı, kasanın içindeki sıcak havayı dışarı atması için bir fan takmam lazım bunu nasıl yapabilirim bir CHA_FAN pin girişi yerine 2 veya daha fazla fanı nasıl bağlayabilirim?

Geri
Yukarı