i5-8400 Sistem yüksek CPU ve RAM kullanımı

Burak Türk

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle iyi sosyaller.

Bilgisayarımı geçtiğimiz 2 hafta boyunca pek açmamıştım. Daha sonra halihazırda WD WD10EZEX 1TB 7200RPM HDD sahibiyim buna ekstra olarak bir de Seagate ST2000DM008 2TB 7200RPM HDD aldım ve bunu bilgisayarıma takıp çalıştırdım. Bunu anlatıyorum çünkü bundan önce problemlerim yoktu HDD ile ilgili olabilir mi diye düşünmedim değil ama bilemedim yine de bunu bilmekte fayda var diye yazdım. Bilgisayarımı açtığımda zaman zaman Windows'un takıldığını, o sırada hangi işi yapıyorsam (mesela klavyede yazı yazarken o esnada "r" ye bastıysam bu iş bitene kadar r yazıyor aynı metine) takılıyor ve devam ediyor, sesler bozuluyor ve düzeldiğinde geri geliyor ancak mesela Discord programında geri gelmiyor manuel olarak ses giriş ve çıkışını düzelttikten sonra geliyor.

Biraz inceledikten sonra CoD: Warzone indirmiştim onu bir oynayayım dedim ve girdiğimde resmen Windows patlamıştı hiçbir yere tıklayamıyor beklemekten başka bir şey yapamıyordum ve güç bela görev yöneticisini açmayı başardım ve %100 CPU ile 16 GB RAM kullanımı gördüm. Ancak oyun %70CPU ve 8 GB RAM kullanıyordu. Geri kalan kullanımlar ise yazmıyordu fakat kullanılıyordu. Boşta iken kullanımlara baktığımda ise sizce neden dolayı olmuştur bu. Windows'um etkinleştirilmemiş sürüm, crack kullanmıyorum, korsan oyunlar yüklü değil. Boşta kullanımlar ise %58 bellek kullanıyor fakat kullanan hiçbir şey gözükmüyor Max kullanan uygulama 1GB kullanıyor. İşlemci ise %50-60 arasında kullanılıyor ancak yine kullanan bir şey yok.

Sistem özelliklerim.

i5-8400 işlemci.
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8 GB ekran kartı.
2x8 2666MHz RAM.
MSI B360M PRO-VD anakart.
Corsair Force MP510 240GB NVMe SSD (Windows buna kurulu)
WD Blue 1TB 7200RPM HDD.
Seagate Barracuda 2TB 7200RPM HDD.

Ayrıca oyun içinde MSI Afterburner ile de test ettim. Yine CPU %100 ve RAM 16 GB kullanımdaydı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı