Çözüldü i5 8400 ve GTX 1050 Ti sistemde Modern Warfare Remastered oynarken GPU kullanımı %0'a düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

egeed

Hectopat
Yer
Technopat Sosyal
Selam arkadaşlar, Call of Duty Modern Warfare Remastered oynarken normalde 90-100 gibi bir FPS alıyorum bazen 150 falan oluyor fakat hareket ederken, ateş ederken vb. ekran kartı kullanımım birden %0'a düşüyor ve oyun 2-3 saniye donuyor.

Sistemim;
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
İşlemci: Intel Core i5-8400
RAM: 8 GB.

Not: Oyun Hard Disk'e kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@egeed ikinci videoda RAM kullanımı az ve GPU kullanımı olması gerektiği gibi, dropların nedeni 8 GB RAM'in bu oyun için yüksek ayarlarda yetmemesi. Bir 8 GB daha eklerseniz sorun tamamen ortadan kalkar. Eğer ekleyemezseniz de düşük ayarlarda oynayabilirsiniz.
@egeed bir de oyun içi kullanım değerlerini paylaşırsanız iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyrun hocam, fakat bu videoyu çekerken arkada bayağı program açıktı. Arkadaki programları kapayıp tekrar oyuna girdiğimde herhangi bir drop veya kasma olmadı. Yani bu RAM'den kaynaklanıyor demek mi oluyor?

Benim açtığım en son konuya da yardım eder misiniz lütfen? CoD warzone Bu program bilgisayarınızda çalışamıyor bildirimi alıyorum konuda ayrıntılı anlattım
Yeni bir konu açabilirsin dostum.
@egeed öyle tahmin ediyorum, Afterburner'dan RAM kullanımını açıp, en düşük ayarlar ve çözünürlükte dener misiniz?
Buyrun hocam,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İlk video arkada programlar açıkken, ikincisi ise gereksiz programları kapadığımda.

(Bu arada 2.videoda drop giriyor gibi olmuş ama normalde yok kayıt programı ile alakalı.)

@egeed ikinci videoda RAM kullanımı az ve GPU kullanımı olması gerektiği gibi, dropların nedeni 8 GB RAM'in bu oyun için yüksek ayarlarda yetmemesi. Bir 8 GB daha eklerseniz sorun tamamen ortadan kalkar. Eğer ekleyemezseniz de düşük ayarlarda oynayabilirsiniz.
Sağolun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı