i5 8400 vs i7 7700K

Mek1903

Hectopat
Şu an elimdeki i5 6600K ile anakartı satınca 2300-2400 TL bütçem olacak. Sizce sıfır i5 8400 mü 2. el i7 7700K mı? Yayın yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
6 saat gibi bir sürede amd nin yayın yaparken ısıncağını düşündüğüm için intel tercih ettim yoksa ekran kartım 39 nitro trix 390x sizce ısınma sorunu olmazmı ?
Ya bırakın artık şu saçma düşünceyi. AMD'nin 2. nesil Ryzen işlemcileri müthiş. Stok fanları da öyle. Artık AMD falan ısınmıyor. 10 yıllık stok fanı kullanan İntel'den çekinmiyorsunuz da AMD'den mi çekiniyorsunuz? Ayrıca 6C 12T bir işlemci mi size daha iyi bir yayın performansı sunar 6C 6T olup Hyperthreading'i bile olmayan bir işlemci mi? Sizce 12Nm ile daha güncel bir işlemci mi tercih edilmeli yoksa 14Nm mi? Siz oyun oynarken %90 işlemci kullanımı mı görmek istersiniz yoksa %30 görüp ömrü çok daha geç kısalacak bir işlemci mi? Peki her iki işlemci de ilerde yetersiz (8400'de OC avantajı yok)kalınca fazladan onca para döküp yeni bir işlemci almak istersiniz yoksa yeni bir işlemciden çok daha ucuz olan soğutma alternatiflerine yönelip İşlemciyi OC ederek yeterli kılabilmek mi? Bu soruları kendinize sorun ve cevaplayın, tercihiniz Ryzen 5 2600 olacaktır.
6 saat gibi bir sürede amd nin yayın yaparken ısıncağını düşündüğüm için intel tercih ettim yoksa ekran kartım 39 nitro trix 390x sizce ısınma sorunu olmazmı ?
Ya bırakın artık şu saçma düşünceyi. AMD'nin 2. nesil Ryzen işlemcileri müthiş. Stok fanları da öyle. Artık AMD falan ısınmıyor. 10 yıllık stok fanı kullanan İntel'den çekinmiyorsunuz da AMD'den mi çekiniyorsunuz? Ayrıca 6C 12T bir işlemci mi size daha iyi bir yayın performansı sunar 6C 6T olup Hyperthreading'i bile olmayan bir işlemci mi? Sizce 12Nm ile daha güncel bir işlemci mi tercih edilmeli yoksa 14Nm mi? Siz oyun oynarken %90 işlemci kullanımı mı görmek istersiniz yoksa %30 görüp ömrü çok daha geç kısalacak bir işlemci mi? Peki her iki işlemci de ilerde yetersiz (8400'de OC avantajı yok)kalınca fazladan onca para döküp yeni bir işlemci almak istersiniz yoksa yeni bir işlemciden çok daha ucuz olan soğutma alternatiflerine yönelip İşlemciyi OC ederek yeterli kılabilmek mi? Bu soruları kendinize sorun ve cevaplayın, tercihiniz Ryzen 5 2600 olacaktır.

Çözüm
AMD'nin her işlemcisi ısınmıyor, eskiden yaşadıkları bir sorundu.
Ryzen ile AMD şaha kalktı.
Merak etmeyin, memnun kalırsınız.
Hem işlemci olarak daha iyi hem de stok soğutucu olarak daha iyi.
AMD tam bir kullanıcı dostu. Tabi kâr etmese dost denemez ama olsun ahahaha :)

Isınmadan yana sorun çekmezsiniz.

1300x kullanan arkadaşım var bu sene aldı ısınma dorunu oluyo yazın benim kendi i5 6600kya aldığım cooler master fanım var acaba onu alıp taksam olurmu ?
AMD'nin her işlemcisi ısınmıyor, eskiden yaşadıkları bir sorundu.
Ryzen ile AMD şaha kalktı.
Merak etmeyin, memnun kalırsınız.
Hem işlemci olarak daha iyi hem de stok soğutucu olarak daha iyi.
AMD tam bir kullanıcı dostu. Tabi kâr etmese dost denemez ama olsun ahahaha :)

Isınmadan yana sorun çekmezsiniz.
Amdye karşı önyargımı bırakıpta zaten amd ekran kartı aldım ve şuan çok bi sıkıntım yok ama işlemciden arkadaşım yazın biraz şikayetçi kışın problemsiz diyor

İ5 8400 daha iyi 7. nesil biraz sıkıntılı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı