i5 8500 RTX 3060 Ti sistem her açılışta BIOS'a atıyor

Mozarius

Decapat
Merhaba yeni topladığım PC de açılışta sürekli BIOS ekranına atyor ne denediysem olmadı her seferinde BIOS'a atıyor. Arkadaşlar gerçekten yardıma ihtiyacım var gün boyunca bununla uğraşıyorum. Hayırlı akşamlar.

Donanımlar:
ASUS Z390- e anakart.
i5 8500 işlemci.
Gigabyte Aorus Master 3060 Ti.
Corsair Vengeance 2*8 2600 (test için bir tane ile denedim Dual channel da yaptım sonuç aynı)
Eski PC'den kalan Windows yüklü James Donkey SSD ve HDD.
700W PSU.

Merhaba yeni topladığım PC de açılışta sürekli BIOS ekranına atyor ne denediysem olmadı her seferinde BIOS'a atıyor. Arkadaşlar gerçekten yardıma ihtiyacım var gün boyunca bununla uğraşıyorum. Hayırlı akşamlar.

Donanımlar:
ASUS Z390- e anakart.
i5 8500 işlemci.
Gigabyte Aorus Master 3060 Ti.
Corsair Vengeance 2*8 2600 (test için bir tane ile denedim Dual channel da yaptım sonuç aynı)
Eski PC'den kalan Windows yüklü James Donkey SSD ve HDD.
700W PSU.
Yok upg edildi pc zaten
Hocam upg edildiyse driver'ların uyuşmamazlığı oluyor olabilir mi?

PC'ye format sonrası Armoury Create den toplu driver indireyim demiştim mavi ekran aldım ben mesela. Bir daha format sonrası tek tek el ile kurunca driverlar'ı sorun yaşamadım. Driverlar sorun çıkarabilir o yüzden bence.

Eski pc den sadece depolama birimlerim kaldı gerisi de anakart gigabyte di şimdiki farklı ekran kartı filanda

Eski pc den sadece depolama birimlerim kaldı gerisi de anakart gigabyte di şimdiki farklı ekran kartı filanda

PC'ye format sonrası Armoury Create den toplu driver indireyim demiştim mavi ekran aldım ben mesela. Bir daha format sonrası tek tek el ile kurunca driverlar'ı sorun yaşamadım. Driverlar sorun çıkarabilir o yüzden bence.
Eski driverlar ssd demi şuan

Eski driverlar ssd demi şuan
Yani driverlar'ı ssd'ye kurduysan ve aynı ssd'yi kullanıyorsan cevap basitçe evet. En basit çözüm pc'ye format atmak. Ama eski parçalar hala elinizde ise takın sonra sisteme erişebilirseniz format atabilirsiniz. Sonra yine yeni parçaları takıp bir bakın.

Yani driverlar'ı ssd'ye kurduysan ve aynı ssd'yi kullanıyorsan cevap basitçe evet. En basit çözüm pc'ye format atmak. Ama eski parçalar hala elinizde ise takın sonra sisteme erişebilirseniz format atabilirsiniz. Sonra yine yeni parçaları takıp bir bakın.
Format atalım ozmn ama windowsumu kaybetmek istemiyorum nasıl atıcam formatı

Format atalım ozmn ama windowsumu kaybetmek istemiyorum nasıl atıcam formatı
Hocam Windows 10 veya ne isterseniz, iso dosyasını indirin ve kurun. Diskleri biçimlendirme ile ilgili bir bölüm gelirse girin ve bütün diskleri silin. Yeniden sıfırdan biçimlendirin olan disklerinizi ve Windows'u kuracağınız bölümü vesaire seçin. Bunu ben buradan yazarak anlatamam net ama YouTube'dan bakabilirsiniz. Çok güzel anlatırlar. İyi günler diliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı