i5 8500 ve RTX 2070 sistem toplama

Vergardrom

Decapat
Birkaç aydır indirimlerde uygun bulduğum parçalardan bir sistem oluşturuyorum. Aldığım bileşenler aşağıdaki gibi.

• Anakart : Asus Rog B360m-G mATX
  • İşlemci : Intel Core i5 8500 3.0GHz
  • Bellek : Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8) 3000MHz
  • Ekran Kartı : MSI GeForce RTX 2070 Armor
  • SSD : Samsung 970 Evo 500 GB
  • HDD : Seagate Barracuda 2 TB 7200rpm
  • Kasa : Phanteks Enthoo Evolv mATX
  • PSU : Cooler Master MasterWatt Lite 600w 80+
  • Monitör : MSI MAG27CQ 2k 144Hz 27''

Arkadaşlar genel olarak oyun ve grafik işlerinde kullanılacak bir sistem. Overclock yapmayı düşünmüyorum o yüzden bu işlemci ve anakartı almıştım.

Ürünleri alış şeklim aralıklarla ve fiyatını uygun gördüğüm ve uyumlu olacağını düşündüğüm için biraz alakasız parçalar olabilir. Örneğin ilk olarak işlemci, anakart ve güç kaynağını aldım. Bunları alırken de RTX aklımda yoktu, hatta daha duyurulmamıştı bile.

Sizce bu güç kaynağında besleme problemi yaşar mıyım? Ekran kartı ve RAM henüz elime ulaşmadı, o yüzden daha sistem kurulu değil.

Yorumlarınıza ek olarak bir de soğutucu önerirseniz çok sevinirim, aklımda MSI Frozr L veya Cooler Master ML240 modeli var. Sıvı soğutmayı tamamen görünümü için düşünüyorum, çok elzem değil benim için.

Öneri ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

İ5 9600K çok daha iyi olur o ekran kartına. 8500 serisi gtx1060 6 gb ile çok verimli çalışır
Hatta zorlarsan 1070 bile olur 8500 e ama 9600k ile tam verim alırsın rtx2070 den

İ5 9600K çok daha iyi olur o ekran kartına. 8500 serisi gtx1060 6 gb ile çok verimli çalışır
Hatta zorlarsan 1070 bile olur 8500 e ama 9600k ile tam verim alırsın rtx2070 den
Parçaların hepsi alındığı için kısa vadede büyük parçaları değiştirme imkanım yok maalesef. Almadığım bir soğutucu var. Bir de güç kaynağı hakkında belirttiğim gibi çekincelerim oluştu ekran kartını aldıktan sonra.

Parçaların hepsi alındığı için kısa vadede büyük parçaları değiştirme imkanım yok maalesef. Almadığım bir soğutucu var. Bir de güç kaynağı hakkında belirttiğim gibi çekincelerim oluştu ekran kartını aldıktan sonra.
Soğutma olarak cooler master iyidir sistemi topladığınızı görmedim toplucaksınız zannettim o psu yeterlidir ancak 700w +80 modüler veya yarı modüler daha iyi olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı