i5 8600K ve GTX 1080 için kasa ve PSU önerisi

Ferit Özgür

Hectopat
Daha fazla  
Toplamaya başlamış olduğum kasa için artık sonlara yaklaştım. Başlıkta da belirttiğim gibi güç kaynağı ve kasa seçimindeyim şu an.

Elimde olan bileşenlerim;

Sıvı soğutma da kullanacağım ancak ilk etapta güç kaynağı ve kasayı almayı düşünüyorum. Bu ikisi için de toplam 1000 lira bütçe ayırdım. Hava giriş çıkışı iyi olan kasa ve 80+ modüler güç kaynağı önerilerinizi yaparsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1000 TL hayli hayli aştım ama affedin beni kasadan ödün vermek istemedim :)
Kasa: Corsair Crystal 570X Midi-Tower siyah,şeffaf bilgisayar kasası - Nanokatalog (895 TL)
PSU: Thermaltake SmartPro 750W Full Modular 80+ Broze 14 cm RGB Fiyatı (600 diyelim)
1500 civarı bir fiyat çıktı.
Alternatif kasa : Phanteks Eclipse P400S Cam Kapaklı Antrasit Gri Bilgisayar Fiyatı (419 TL)
- Bu kasa ile değerlendirmeyi düşünürseniz hemen hemen dediğiniz fiyata geliyor.
Kasa: Cooler Master Geh MasterBox Lite 5 RGB Siyah Win USB3.0 Case ATX - MCW-L5S3-KGNN-02 - Nanokatalog 355 e böyle bir şey var.

Son düzenleme:
1080 e 650 80+ sertifikalı yeter sanırım. Bir siteden bakıyorlardı ama ben bilmiyorum. Ucu ucuna yeter mi, karşılar mı karşılamaz mı? Yüzde 90 yeterli gelir bence de. N’olur ne olmaz ben PSU hep yüksek olmasından yanayım. Daha sağlıklı bir sistem olması bakımından, sistem sıkıntı yaşamamasından , ileri dönük olmasından dolayı.

İki model de işinizi fazlası ile görecektir. İnceleyin hangisini beğenirseniz o modeli seçersiniz. Fazla bir fark yaratacağı sanmıyorum. İkisini de dene tarafını seç.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Toplamaya başlamış olduğum kasa için artık sonlara yaklaştım. Başlıkta da belirttiğim gibi güç kaynağı ve kasa seçimindeyim şu an.

Elimde olan bileşenlerim;

Sıvı soğutma da kullanacağım ancak ilk etapta güç kaynağı ve kasayı almayı düşünüyorum. Bu ikisi için de toplam 1000 lira bütçe ayırdım. Hava giriş çıkışı iyi olan kasa ve 80+ modüler güç kaynağı önerilerinizi yaparsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
Sistem toplam ne kadar tuttu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı