i5 9300H 100 derece oluyor

Asayiş Berkemal

Hectopat
Daha fazla  
i5 9300h kullanıyorum. İşlemci 100 derece oluyor. 2 kez servise gitti çözüm olmadı. Bakımları yapıp gönderdiler. Ne olacak? Tekrar mı göndermeliyim? 100 derece ısı ne gibi zararlar yaratır? Battlefield, Valorant ve Fortnite tarzı oyunlarda 97-98-99-100 derecelerde hep ve Fortnite da FPS dropları var 3. saatten sonra oyunlarda FPS düşmesi artıyor. Ne gibi zararlar oluşur? Bilgisayar yanar mı, ya da ankart erir mi? 100 derece sıkıntılı gibi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ömrünü kısaltırsın, frekans kısacağı için sürekli performans düşer, bilgisayardan verim alamazsın. 100 dereceler o işlemci için tolere edilebilecek maksimum derecesi. Kaliteli bir termal macun alıp gerekli görüyorsanız Undervolt yapın. Ortalama 50-70 TL arası bir macun işinizi görür. İdeal sıcaklıklar 65-70 ancak o işlemci için 85 bile ideal diyebilirim. :D i5 9300h kullanan kişilerde hep bu sorunu gördüm. Gerekirse servise siz götürün macunu onu sürsünler. Elinizden geldiğince düşürmeye bakın. Oyunlarda Vsync kullanın, bilgisayarı dengeli modda kullanın.
1617306726529.png

Son düzenleme:
Aynı işlemciye sahip Monster laptopum var. Bende de 95+ derecelerde dolaşıyordu. Control Center 3.0'dan performans modunu eğlence yaptım şu an 60-70 derecelerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı