i5 9300H GTX 1650 Dying Light düşük performans

covanni

Hectopat
İyi günler arkadaşlar. Biliyorum böyle çok konu açılıyor ancak o konularda yazılan çözümlerin hiçbirisi işe yaramadı. Oyuna yeni başladım, grafik ayarlarını fulleyince 30-35, en düşüğe çekince 35-40 FPS arası alıyorum. Bu çok garip bir olay. Bazı yerlerde biraz ilerleyince 80-90 arasına çıkıyor demişler ancak ben gerçekten 50 FPS altında hiçbir şey oynayamıyorum. Ekran kartım vs her şeyim güncel, onlara günü gününe dikkat ederim. Bu sistemle RDR2 en düşük ayarlarda 1080P'de 40-50 arası, Witcher 3 High ayarlarda 60 sabit FPS alıyorum. Farklı bir çözümü olan varsa veya gerçekten biraz oyna açılıyor diyorsanız deneyeceğim teşekkürler.

Intel i5-9300h
NVIDIA GTX 1650
16 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarına virüs bulaşmış olabilir (mınıng) ve size önerim oyun içerisinde NVIDIA ile ilgili açılan bir bölüm var ise görev yöneticisinden kapamanı tavsiye ediyorum.

Yani bu sorunun herhangi bir çözümü yok mu? Gerçekten çok can sıkıyor. 10 dakika 100 FPS alıyorum sonra bir düşüyor 20 civarına, sileceğim az kaldı. Zevki sıfıra düşürüyor. Varsa bir çözümü olan yazabilir mi?

Merhaba Dying Light'da zaten optimizasyondan çok sorun yaşayan var. Ben de Dying Light'da benzer sorun yaşıyordum çözümü şöyle buldum umarım işinize yarar:
Oyuna girin sonra Alt Tab yapın görev yöneticisini açın, ayrıntılardan sekmesinden dyinglight.exe'yi bulun sağ tık yapıp öncelik ayarla deyip gerçek zamanda veya yükseği seçin.
Bazen ilk denemede bazen de olmayınca bir iki kez daha tekrar deniyorum oluyor.
Bu sayede ben GPU kullanımını % 55 60tan %90 üstüne çıkardım dolayısıyla FPS de 45-55'den 100 civarına çıktı ve droplar da tamamen kesildi. Eğer sizde de işe yararsa oyuna her girişinizde yapmayı unutmayın çünkü oyunu tekrar açarsanız gene önceliği normale alıyor.
Bende işe yaramıştı umarım sizin de işinize yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı