i5 9300H sistemde CPU ve GPU sıcaklık değerleri yükseldi

berlinetta3641

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi forumlar.
Biraz önce bilgisayarı açtım ve birdenbire fanlar kudurmaya başladı. Daha hiçbir şey açmadan. CPU ve GPU ısı derecelerinin aniden yükseldiğini fark ettim. Üstelik oyun oynarken bile 70 derecelere çıkmayan CPU 70'leri bulmuştu.

Sistem özelliklerim:
Windows 10 Home.
i5 9300H.
1650 GTX.
500 GB NVMe.

Sizce neden böyle oluyor olabilir? Bir arkadaşın tavsiyesi ile SysMain ve wsearch hizmetlerini durdum ve şimdi biraz kendine geldi. Normal değerlerde.

Arıza yok. Casperin kronik sorunlarından.

Hocam aslında genel olarak ısı değerlerinden memnunum. Çünkü makine gerçekten soğuk çalışıyor. Bir arkadaşın tavsiyesi şuydu: Makine arka planda update yapıyorsa ondan dolayı CPU kullanıyor olabilir, Windows sürümünü kontrol et dedi. 20H2 denilen güncellemeyi yapıyorum şu an. Ondan kaynaklı olabilir.
Acer Nitro cihazımda 6 ay içinde fan arızası yaşadım, olmaması dileğimdir fakat olabilecek şeyler maalesef. Cihazı servise yollayın, arıza vb gibi bir durum yoksa kısa sürede elinize ulaşacaktır yüksek ihtimal... Umarım.

Siz gönderdiniz mi cihazı?

Hocam aslında genel olarak ısı değerlerinden memnunum. Çünkü makine gerçekten soğuk çalışıyor. Bir arkadaşın tavsiyesi şuydu: Makine arka planda update yapıyorsa ondan dolayı CPU kullanıyor olabilir, Windows sürümünü kontrol et dedi. 20H2 denilen güncellemeyi yapıyorum şu an. Ondan kaynaklı olabilir.
Dediği gibi güncelleme sırasında da ısındığından yapmıştır. Bu arada 70 dereceler serin bu arada.

Dediği gibi güncelleme sırasında da ısındığından yapmıştır. Bu arada 70 dereceler serin bu arada.
Ben çok hardcore bir oyuncu değilim. ETS2 ve AC oynuyorum. Onların ikisi de zaten kurulu gelen ayarlarda oynuyorum. AC 65 dereceyi geçmiyor CPU ve GPU olarak. ETS'de yine 55-60 derecelerde.
70 dereceyi görünce biraz tırtstım. Update'i indiriyorum bakalım :)

Geri
Yukarı