i5 9300H ve 8 GB RAM'li sisteme Windows 10 sürüm önerisi

Omeraltn36

Centipat
Arkadaşlar kolay gelsin hepiniz, elimde oyuncu laptopu var ama arkada cok gereksiz şeyler acık cok RAM kullanımı falan oluyor oyunlara cok drop giriyor. Bilgisayar format atacağım ama hangi Windows 10 sürümünü seçmeliyim bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
Laptopumun özellikleri:
8 GB RAM
i5 9300H 2.40GHz
GTX1650 4 GB ekran kartı
240 GB SSD

Arkadaşlar kolay gelsin hepiniz, elimde oyuncu laptopu var ama arkada cok gereksiz şeyler acık cok RAM kullanımı falan oluyor oyunlara cok drop giriyor. Bilgisayar format atacağım ama hangi Windows 10 sürümünü seçmeliyim bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
Laptopumun özellikleri:
8 GB RAM
i5 9300H 2.40GHz
GTX1650 4 GB ekran kartı
240 GB SSD

Windows 10 Pro hem gereksiz RAM yiyor hem de Windows 10 Home den bir farkı yok gözle görülür

Çok yazmış olacağız ama Home.
İstersen LTSC işini de araştır ama o konuda tam bilgim yok.
Bazıları içinde Microsoft programları çok azaltıldığı ve telemetri olmadığı için çok az RAM yediği söylüyor ama bilgim yok dediğim gibi.

LTSC'de aşağı yukarı aynı miktarda RAM kullanıyor. Normal sürümlerde ki gibi metro ıvır zıvır hiçbirisi yok hepsi silinmiş olarak geliyor. Ama şu var Pro sürümden bile daha ağır olan Enterprise sürümü üzerinde çalışıyor. Bende kullandım ama bana daha ağır geldi LTSC. LTSC 1809 versiyonu bu arada daha üstü yok. Bir de LTSB var oda çok eski 1607 versiyonu. Ben olsam Home sürüm kurar geçerdim. Önerim 1903'ya da 1909 kurmanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı