i5 9300H ve GTX 1650 ile Valorant'ta düşük FPS

SadeceSadelik

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar.
Benim GTX 1650, i5 9300H, 8 GB RAM, 480GB SSD'li normal düzeyde bir Gaming laptopum var. Hiçbir oyunda FPS'le alakalı bir sorunum yok. RDR2, GTA 5 gibi, CS:GO gibi oyunlarda çok iyi FPS değerlerim var ama Valorant'ta 100 FPS bandında alıyorum. Sizce sorun ne olabilir?

Öncelikle herkese selamlar.
Benim GTX 1650, i5 9300H, 8 GB RAM, 480GB SSD'li normal düzeyde bir Gaming laptopum var. Hiçbir oyunda FPS'le alakalı bir sorunum yok. RDR2, GTA 5 gibi, CS:GO gibi oyunlarda çok iyi FPS değerlerim var ama Valorant'ta 100 FPS bandında alıyorum. Sizce sorun ne olabilir?
Laptop olduğu için bunun sebebi üreticinin bios kodları. Valorant gibi oyunlarda kendine çok yük bindirmez tabii buna başka yazılımlarla da ilgisi var. Monster mı kullanıyorsunuz?

Laptop olduğu için bunun sebebi üreticinin bios kodları. Valorant gibi oyunlarda kendine çok yük bindirmez tabii buna başka yazılımlarla da ilgisi var. Monster mı kullanıyorsunuz?
Casper excalibur
Çift kanal RAM kullanmamak. 8 GB Yetersiz.

Ama 50 FPS sadece 8 GB RAM'den mı bir de YouTube falan aynı özellikler 150 FPS alıyordu

Casper excalibur
Evet laptoptan kaynaklı. Teknik destek ekibi ile iletişime geçin. Casper ve Monster gibi güya Türk markalarının ürünlerinde olur bu tür sorunlar. İkisinin arasındaki ortak payda kalitesiz iş yapmaları. Dediğim gibi bunu teknik ekip ile görüşün.

Evet laptoptan kaynaklı. Teknik destek ekibi ile iletişime geçin. Casper ve Monster gibi güya Türk markalarının ürünlerinde olur bu tür sorunlar. İkisinin arasındaki ortak payda kalitesiz iş yapmaları. Dediğim gibi bunu teknik ekip ile görüşün.
Tamamdır caspere söylerim teşekkür ederim😊

hiçbir sorun yok casperla ilgili normal valorant optimizasyonu sıkıntılı birde 8 gb rami 16 yaparsanız düzelecektir zaten 100 fps gayet yeterli birde zaten csgoda fln sıkıntı yokmuş o zaman suçu casperda değil valorantta aramak lazımdır. Valorant işlemci ve ram e dayalı her soruna teknik ekibe diye söylemek yanlıştır hocam.

Geri
Yukarı