i5-9300H vs i5-10200H

Nikola.Tesla

Hectopat
Herkese merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi bu iki işlemci arasındaki fark nedir? Laptoptaki diğer bileşenler aynı hemen hemen. Teşekkürler.

RAM frekans hızı ve bellek veri aktarma genişliği dışında bir fark göremedim. Hatta bu nasıl bir saçmalık diye falan söylenmiştim.

i5-10200H almanızı tavsiye ederim. RAM frekans hızı da kullanım deneyiminize etki ediyor. Yine de hangisini alırsanız alın, laptop size upgrade imkanı veriyorsa 5-6 sene sizi götürecektir.

Hocam 9300H en fazla 2666 MHz RAM desteklerken 10200H 2933 MHz RAM destekliyor. Bu büyük bir fark sayılabilir. Ayrıca dahili ekran kartı bir tık daha üstün diyebiliriz. DP ile 2K 120 Hz destekliyor bir de onun dışında aşırı performans farkı yok.
Daha uygun ise 9300H tercih ederdim büyük ihtimal 10200H'ler çok pahalı.(Xiaomi Gaming 1100 dolardan satışa çıkmış Türkiye'de tahmini fiyatı 15-16 Bin TL bandında olacaktır.

Monster Abra'nın yeni modeli kullanıyor. 7600 TL fiyatı var. Alınabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…