i5-9400F Boşta Sıcaklık Değerleri Nasıl Olmalı?

.I.N.И.A.

Kilopat
Makaleler
2
Yer
9847
Daha fazla  
@HakanCT Senin işlemcin de i5 9400F'ydi değil mi? Boşta sıcaklık değeri ne kadar? Stok fan mı kullanıyorsun?

Stok fan kullanıyorum ve yükte 80-85 dereleri görüyorum. Boşta kontrol etme gereği duymamıştım açıkçası. Bakıp tekrar dönerim.

Bir bakarsan iyi olur. Ben de aldım yeni. Boşta 35-40 arası gidip geliyor. Fanı kontrol etmeden önce bir değerleri kontrol edeyim, dedim.

Öncelikle hayırlı olsun imzayı düzeltin
Boşta 30-45 arası normal değerler yükte ise 80 derece normal sayılabilir.
BIOS üzerinden fan ayarı yapabilirsin.
Standart ayarda BIOS'ta. Zaten otomatık değil mi o? Fazla ses çıkarmasın, diye. 4. levele çıkarmadım. 2. levelde.

Standart ayarda BIOS'ta. Zaten otomatık değil mi o? Fazla ses çıkarmasın, diye. 4. levele çıkarmadım. 2. levelde.
Stok soğutma yetersiz kalacağı için 3. kademede kullanabilirsin. Isı değerleri boşta 45 derece yükte ise 85 derece üstüne çıkmadığı sürece sorun yok.

Aynen bir değiştiremediler şu stok fanlarını. Ama ben otomatik ayarlıyor, diye biliyordum. Eğer değerler normalse değiştirmeye gerek yok. Belki 3. levele getiririm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…