i5 9400F işlemci sıcaklığı boştayken birden 80 dereceye çıkıyor

str1p3

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 570 8 GB
i5 9400F
Corsair 8GB x2
RAM
8 GB
Selam, bugün 4-5 ay önce işlemci fanından dolayı salona kaldırdığım PC'yi çıkarttım. İşlemci fanını takarken pinlerini kırmıştım. Bugün bir açayım dedim açıldı, formatladım. Formattan sonra direkt sıcaklıklara bakmak istedim NZXT CAM indirdim, bilgisayar hiçbir şeye dokunulmadığında 40-50 derece arasında gidip geliyor. Bilgisayarı yük altına alıyorum, Google açıyorum üstüne bir de iki üç sekme açıyorum birden 70-80 derecelere fırlıyor. İşlemci soğutucusu (fanı) kırık ve bozuk sayılır, 5 yıldır termal macun sürülmüyor. Bunları çözersem sıcaklıklar eskisine döner mi? Tek Google sekmesi açtığım için 70-80 derecelere fırlaması biraz garip geldi, üstüne bir de Google açtığım gibi fanlar bağırmaya başlıyor, bundan dolayı işlemci fanından şüphelendim. İşlemci fanı yetersiz kaldığı için normal fanlar kendini zorluyor. Sizce ne yapmalıyım?

Fanlar birazcık yamuk takılsa işlemci sıcaklığı arşa çıkıyor ve sizin fan kırık böyle olması normal fanı değiştirin.

Kesinlikle sorun fanda fan biraz oynasa sıcaklık arşa çıkar bırak sen tamirciyi tamircilik iş değil fanı değiş.

Kesinlikle sorun fanda fan biraz oynasa sıcaklık arşa çıkar bırak sen tamirciyi tamircilik iş değil fanı değiş.
Direkt bir Intel stok fan söyleyeceğim o zaman, termal macun sürümünüde kendim hallederim. Düzeltirim, sağ olasınız hocam. Teşekkür ederim, halledeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı