i5 9400F oyun oynarken aniden kapanıyor

Faruk4130

Centipat
Arkadaşlar PC oyun oynarken ekran gidiyor. Kasanın fanları hızla çalışmaya başlıyor. Nedeni ne olabilir?

Sorun yaşadığım oyunlar: CS:GO, GTA 5, Cities Skylines, The Long Dark.
Sistemim:
i5 9400F.
ASUS Dual RX580 8 GB.
Ballistik 8 GB RAM.
TUF H310M-PLUS GAMING r2.0.
1 TB harddisk.
120GB SSD.
Rampage rampart RGB mesh 600W 80 Plus Bronze.

İlk akla ısınma kaynaklı bir sorun olduğu geldi fakat güç kaynağınız pek de kaliteli değilmiş.

İlk önce boşta sıcaklıkları izleyip not edin, sonrasında oyundayken sıcaklıkları takip edin. Kapanmadan hemen önce kaç derece olduğunu görmeniz yeterli olacaktır.

İlk akla ısınma kaynaklı bir sorun olduğu geldi fakat güç kaynağınız pek de kaliteli değilmiş.

İlk önce boşta sıcaklıkları izleyip not edin, sonrasında oyundayken sıcaklıkları takip edin. Kapanmadan hemen önce kaç derece olduğunu görmeniz yeterli olacaktır.
Isınma kaynaklı olduğunu sanmıyorum ekran kartını ve işlemciyi %100 yük altında çalıştırdığımda herhangi bir kapanma olmuyor ama oyun oynarken oluyor.
Arkadaşlar occt de power testi yaptım 15.saniyede ekran gitti yine

Dostum ısınma kaynaklı olmadığını sanmadan önce buraya sıcaklıkları yaz. Arkadaşın söylediği şekilde Memtest86 ile RAM'lerini kontrol et. Zaten ısınmadan değilse kuvvetle muhtemel PSU diye kullandığınız canlı bombadan dolayıdır. Bir ihtimal de RAM sorunudur.

occ
Dostum ısınma kaynaklı olmadığını sanmadan önce buraya sıcaklıkları yaz. Arkadaşın söylediği şekilde Memtest86 ile RAM'lerini kontrol et. Zaten ısınmadan değilse kuvvetle muhtemel PSU diye kullandığınız canlı bombadan dolayıdır. Bir ihtimal de RAM sorunudur.
occt testinde ekran kartına test yaptığımda ekran gitti 15.saniyede
furmark üzerinden ekran akrtı testi yaptığımda maks 55 derece ve fanlarda en fazla %70 oldu

Son düzenleme:
Büyük ihtimalle PSU değişecek gibi duruyor fakat yine de bir bellek testi yapın. Israrla eksik bilgi verdiğine göre işlemcin buz gibi çalışıyor olarak varsayıyorum.

Geri
Yukarı