i5 9400F RTX 2060 Sistemde Windows 11 İşlemci Kullanımını Düşürür mü?

arthurmorgannn

Hectopat
Yer
Antalya7Manavgat
Daha fazla  
Merhaba oyun oynarken işlemci kullanımım bayağı yüksek oluyor ve Windows 11 işlemci kullanımını az tutup GPU'ya odaklanıyormuş diye duyum aldım. Bu doğru mu ve geçmeli miyim?

Sistemim:
i5 9400F.
RTX 2060 ASUS ROG STRIX 6 GB.
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun işletim sistemi ile ilgisi yok. oyunla, programla ilgisi var. Nerden duydunuz bilmiyorum ama zırva.

Ek olarak 10 ile 11 arasında ciddi bir fark yok.

Hangi oyunda/oyunlarda yüksek işlemci kullanımı var? GPU kullanımı yüzde kaç bu esnada?

Bunun işletim sistemi ile ilgisi yok. Oyunla, programla ilgisi var. Nereden duydunuz bilmiyorum ama zırva.

Ek olarak 10 ile 11 arasında ciddi bir fark yok.

Hangi oyunda/oyunlarda yüksek işlemci kullanımı var? GPU kullanımı yüzde kaç bu esnada?

Oyundan oyuna bayağı değişiyor mesela GTA RP'lerde işlemci kullanımı %90'ı görüyor sıcaklıkda 85 dereceyi buluyor diğer oyunlarda da işlemci kullanımı %80 falan ama GPU da %95 falan oluyor.

Oyundan oyuna bayağı değişiyor mesela GTA RP'lerde işlemci kullanımı %90'ı görüyor sıcaklıkda 85 dereceyi buluyor diğer oyunlarda da işlemci kullanımı %80 falan ama GPU da %95 falan oluyor.
85 derece yüksek, tehlikeli bir değer değil.

Ek olarak işlemci kullanımının yüksek olması, eğer darboğaz oluşmuyorsa sorun değil. GTA V zaten işlemciyi diğer 3A oyunlara göre daha çok kullanıyor. Bir de RP sunucusu ise yüksek bir kullanım normal.

85 derece yüksek, tehlikeli bir değer değil.

Ek olarak işlemci kullanımının yüksek olması, eğer darboğaz oluşmuyorsa sorun değil. GTA V zaten işlemciyi diğer 3A oyunlara göre daha çok kullanıyor. Bir de RP sunucusu ise yüksek bir kullanım normal.

Darboğaz olduğunu nasıl anlarım?

Geri
Yukarı