i5-9400F sistem yüksek grafikli oyunlarda kapanıyor

Emik

Decapat
Merhaba, yaklaşık 6-7 ay önce şu anki mevcut bilgisayarımı satın aldım, fakat aldığım günden beri kapanma sorunundan muzdaribim. Sorunum şu şekilde:
Bilgisayarımda ortalamanın üzerinde grafikli bir oyun çalıştırdığımda önce 1-2 saniye sesler ve görüntü donuyor ardından bilgisayar kendine reset atıyor. Reset attığı sırada ekran gelene kadar ki sürede bilgisayarın fanları aşırı hızlı çalışıyor ve ekran geldikten sonra fanlar normal haline dönüyor ve bilgisayarı kullanmaya devam edebiliyorum ancak ilginç taraf şu ki bu olay günde sadece bir kez gerçekleşiyor. Yani bu olay gerçekleştikten sonra aynı oyunu tekrardan çalıştırıp normal şekilde oynayabiliyorum ve kesinlikle kapanma sorunu yaşamıyorum ta ki bir sonraki güne kadar. Aylardır çözemediğim bir problem yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Sistemim:INTEL I5 9400F-MSI GTX1660 SUPER VENTUSXSOC-B365M PRO-VH-OCZ 500GB NVME SSD-16GB fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Hocam, bu tip sorunlarda en önemli etken PSU. Corsair PSU'ların bazı serileri sorun çıkarabiliyor. Garantisi varsa gönderin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı