i5 9400F sisteme 3000TL ekran kartı önerisi

Raivata

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yeni topladığım sistemime ekran kartı bakıyorum. 3K bandında bir bütçeye sahibim. Sahip olduğum donanım:

RAM: Corsair Vengeance LED 2x8 GB 3000MHz (anakart sebebiyle 2666 olarak kullanıyorum)
Anakart: ASUS Prime B365M-K.
PSU: Gamepower GP-750 apfc 80+ Bronze.
İşlemci: i5-9400F 2.90 GHz.

Kasayı da yeni aldım boyut sorunu yok, hava akımının da iyi olduğunu düşünüyorum. Sharkoon night shark, 3 fan ile geldi.

Bu sisteme başta RX 5600 XT almıştım, fanları arızalı gelince iade ettim, daha önce 1050 Ti kullanıyordum, NVIDIA'da kalmaya karar verdim. Aklımda da şu an için şu kartlar var:

Açıkçası çok fazla üretici ve aynı üreticinin aynı seride çok fazla modeli var. Kafam oldukça karışmış durumda. Bu seçenekler nasıldır, alternatif önerileriniz var mı, her türlü fikre açığım.

Teşekkürler.

Not: Kesinlikle overclock vs. ile işimin olacağını düşünmüyorum, bu zamana kadar da kullanmadım. Dümdüz bir gamer'ım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Yeni topladığım sistemime ekran kartı bakıyorum. 3K bandında bir bütçeye sahibim. Sahip olduğum donanım:

RAM: Corsair Vengeance LED 2x8 GB 3000MHz (anakart sebebiyle 2666 olarak kullanıyorum)
Anakart: ASUS Prime B365M-K.
PSU: Gamepower GP-750 apfc 80+ Bronze.
İşlemci: i5-9400F 2.90 GHz.

Kasayı da yeni aldım boyut sorunu yok, hava akımının da iyi olduğunu düşünüyorum. Sharkoon night shark, 3 fan ile geldi.

Bu sisteme başta RX 5600 XT almıştım, fanları arızalı gelince iade ettim, daha önce 1050 Ti kullanıyordum, NVIDIA'da kalmaya karar verdim. Aklımda da şu an için şu kartlar var:

Açıkçası çok fazla üretici ve aynı üreticinin aynı seride çok fazla modeli var. Kafam oldukça karışmış durumda. Bu seçenekler nasıldır, alternatif önerileriniz var mı, her türlü fikre açığım.

Teşekkürler.

Not: Kesinlikle overclock vs. ile işimin olacağını düşünmüyorum, bu zamana kadar da kullanmadım. Dümdüz bir gamer'ım.
Zotac olan iş görür. Gigabyte modelin bazı sorunları var diye biliyorum.

Zotac olan iş görür. Gigabyte modelin bazı sorunları var diye biliyorum.
Öncelikle teşekkürler.

Yakın gelecekte daima 1080p'de oynayacağım. Son yılların oyunlarını ultrada oynamak hedefim. FPS testlerinde oldukça iyi gözüküyor. Mevcut sistemimle bu hedefimi karşılar mı sizce de?

Öncelikle teşekkürler.

Yakın gelecekte daima 1080P'de oynayacağım. Son yılların oyunlarını ultrada oynamak hedefim. FPS testlerinde oldukça iyi gözüküyor. Mevcut sistemimle bu hedefimi karşılar mı sizce de?
Bence sorun olmaz. O kartın DLSS de hesaba katılırsa gayet uzun ömrü var. Benim 1660Ti bile yıllarca gidecek gibi duruyor. Elindeki sistem de iyi gibi duruyor.

Bence sorun olmaz. O kartın DLSS de hesaba katılırsa gayet uzun ömrü var. Benim 1660Ti bile yıllarca gidecek gibi duruyor. Elindeki sistem de iyi gibi duruyor.
O halde bunu alacağım gibi duruyor. Fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz? RTX 2060 6 GB olarak şu an piyasadaki en uygun fiyat sanırım.

Geri
Yukarı