i5 9400F ve GTX 1660 Super sistem nasıl?

mert4040

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, selam. Vatan Bilgisayar'dan şu sistemi aldım yanına ASUS VG248QE aldım. INTEL 9400F-ZOTAC 1660 SUPER-GIGABYTE H310M H 2.0-CRUCIAL 480GB-8GB RAM - Vatan Bilgisayar
Fikirlerinizi benim için önemli, bir de ekran kartı çıkışında DVI portu yok onun yerine 144Hz alabilmek için hangi kabloyu kullanmalıyım? İyi forumlar.

Sadece oyun tarafından bakarsan işini fazlasıyla görür. Fakat çoklu işleme gelince çok az da olsa sıkıntı yaşayabilirsin.

Daha almadıysan şu sistem daha iyi olur.
  • Ryzen 5 1600 12nm (AF) - 770TL - Netsipariş
  • Gigabyte B450M DS3H - 570TL - Depopark
  • GSkill Ripjaws V 8GB 3600MHz RAM - 350TL - Vatan
  • Sapphire Pulse RX5600XT 6GB - 2450TL - Sitem
  • Kingston A2000 500GB NVMe SSD - 600TL - Webdenal
  • FSP CMT110A 500W 80+ Silver Kasa+PSU - 520TL - Netsipariş

Arkadaşlar, selam. Vatan Bilgisayar'dan şu sistemi aldım yanına ASUS VG248QE aldım. INTEL 9400F-ZOTAC 1660 SUPER-GIGABYTE H310M H 2.0-CRUCIAL 480GB-8GB RAM - Vatan Bilgisayar
Fikirlerinizi benim için önemli, bir de ekran kartı çıkışında DVI portu yok onun yerine 144Hz alabilmek için hangi kabloyu kullanmalıyım? İyi forumlar.
Hayalimdeki sistem her şey tamam bir tek ekran kartı kaldı 😅
Çok güzel sistem herhangi bir tereddütün olmasın.
Monitör için G-Sync destekliyorsa ya da G-Sync Compatible yani FreeSync ama Nvidia'nın güncellemeleriyle G-Sync aktif edilebilen bir monitörse Display Port kullanman daha uygun olacaktır.
Eğer hiçbir şey yok düz monitör diyorsan HDMI (2.0) kablo kullanmanda bir sakınca olmaz.
Parantez içine dikkat, HDMI sürümü önemli :)
Güle güle kullanın.

Daha almadıysan şu sistem daha iyi olur.
  • Ryzen 5 1600 12nm (AF) - 770TL - Netsipariş
  • Gigabyte B450M DS3H - 570TL - Depopark
  • GSkill Ripjaws V 8GB 3600MHz RAM - 350TL - Vatan
  • Sapphire Pulse RX5600XT 6GB - 2450TL - Sitem
  • Kingston A2000 500GB NVMe SSD - 600TL - Webdenal
  • FSP CMT110A 500W 80+ Silver Kasa+PSU - 520TL - Netsipariş
Siparis verdim
Hayalimdeki sistem her şey tamam bir tek ekran kartı kaldı 😅
Çok güzel sistem herhangi bir tereddütün olmasın.
Monitör için G-Sync destekliyorsa ya da G-Sync Compatible yani FreeSync ama NVIDIA'nın güncellemeleriyle G-Sync aktif edilebilen bir monitörse Display Port kullanman daha uygun olacaktır.
Eğer hiçbir şey yok düz monitör diyorsan HDMI (2.0) kablo kullanmanda bir sakınca olmaz.
Parantez içine dikkat, HDMI sürümü önemli :)
Güle güle kullanın.

G-Sync
Tam olarak nedir?

Siparis verdim

G-Sync
Tam olarak nedir?
Kusura bakmayın yeni görüyorum uyarı almadım.
Bakınız;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

G-Sync nedir?
NVIDIA’nın G-SYNC teknolojisi, uyumlu bir grafik kartının kare hızını (FPS) bir G-SYNC monitörün yenileme hızıyla (Hz) senkronize eder. Sonuç, ekranın yırtılmasını ve stuttering olayını tamamen ortadan kaldıran dinamik veya değişken bir yenileme hızıdır.

Dostum konu dışı olacak ama 8 GB RAM darboğaz yaptı mı? Bende de 1660 Super var 8 GB'da RAM var ama GTA 5'te RAM'den kaynaklı darboğaz olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı