i5 9400F ve GTX 1660S Sistem

moxi

Centipat
Bugün hayatımda ilk kez bilgisayar topladım ve sipariş ettim. (Bütün donanımı Vatan'dan aldım.) Bunda elbette Technopat sistem toplama rehberlerinin ve sistem tavsiyelerinin payı çok büyük. Burada amacım sizden yorumlarınızı almak, eksikliklerimi söylemeniz ve "şunu yapsaydın daha iyi olurdu" demeniz. Elbette almadan yazmam çok iyi olacaktı ancak aceleye geldi birazcık. Şimdiden teşekkür ediyorum ve sistemi paylaşıyorum:

Corsair Carbide SERİSİ SPEC-05 550W MidT ATX SİYAH OYUNCU KASASI

MSI MAG B365M Mortar Intel B365 Socket 1151 DDR4 2666MHz Anakart

Intel Core i5 9400F Socket 1151 9. Nesil 2.9GHz 9MB Önbellek 14nm İşlemci

MSI GeForce GTX1660 Super Gaming X 6 GB GDDR6 192Bit NVIDIA DX12 Ekran Kartı

Samsung 500GB 860 Evo SATA 3.0 (Okuma 550 MB / Yazma 520 MB) SSD (mükemmel bir indirime denk getirdim)

Crucial 16 GB (2x8GB) Ballistix Tactical Tracer RGB DDR4 3000MHz CL16 1.35V PCRam

AOC 24" G2460VQ6 1ms 75Hz FreeSync DP Port+HDMI+mm Full HD Gaming monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece monitörü 144 Hz seçseydiniz süper olurdu, onun haricinde mükemmel sistem. Bu arada bende 26. dönem pomemin açıklanmasını bekliyorum, fotoğrafınızı gördüm. Allah yardımcınız olsun inşallah, sevgiler.
Sadece monitörü 144 Hz seçseydiniz süper olurdu, onun haricinde mükemmel sistem. Bu arada bende 26. dönem pomemin açıklanmasını bekliyorum, fotoğrafınızı gördüm. Allah yardımcınız olsun inşallah, sevgiler.
Kasanın adını SPEC-Delta gördüm, değilmiş. Bir de SPEC-Delta olsa daha iyi olurdu.

Kasanın adını Spec-Delta gördüm, değilmiş. Bir de Spec-Delta olsa daha iyi olurdu.

Teşekkür ederim, 144 seçmememin 2 sebebi vardı aslında birinci olarak ortalama alabileceğim kare sayısı Single Player oynamayı seven biri olarak 75 civarı ikinciside bütçe maalesef. Hakkınızda hayırlısı olsun bende 5. dönem paem’im.

Teşekkür ederim, 144 seçmememin 2 sebebi vardı aslında birinci olarak ortalama alabileceğim kare sayısı Single Player oynamayı seven biri olarak 75 civarı ikinciside bütçe maalesef. Hakkınızda hayırlısı olsun bende 5. dönem paem’im.
O zaman sıkıntı yok, kasanıza fan alıp güzelce kullanırsınız. Amin, cümlemizin. Sevgiler :)

Sistemimiz çok benziyor ekran kartı olarak GTX 1660 Ti modeli ve anakart, RAM ve kasa markaları farklı sadece fakat işlevleri aynı. Monitörü bende 75Hz almıştım bütçemi kasaya daha çok ayırmak için. Sistemin çok güzel hayırlı olsun sadece arkadaşın söylediği gibi kasaya fan alman gerekiyor, sistem de sadece kasayı 3 fanlı bir model seçebilirdin ben de Corsair Spec-Delta RGB var içinde 550W PSU ve 3 önde 1 arkada toplam 4 fanla gelmişti. Gördüğüm kadarıyla tek eksik kasanın önüne 3 tane fan nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama yaz ayları geliyor :)

Sistemimiz çok benziyor ekran kartı olarak GTX 1660 Ti modeli ve anakart, RAM ve kasa markaları farklı sadece fakat işlevleri aynı. Monitörü bende 75Hz almıştım bütçemi kasaya daha çok ayırmak için. Sistemin çok güzel hayırlı olsun sadece arkadaşın söylediği gibi kasaya fan alman gerekiyor, sistem de sadece kasayı 3 fanlı bir model seçebilirdin ben de Corsair Spec-Delta RGB var içinde 550W PSU ve 3 önde 1 arkada toplam 4 fanla gelmişti. Gördüğüm kadarıyla tek eksik kasanın önüne 3 tane fan nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama yaz ayları geliyor :)

Aydın'da yaşıyorum evet sıcaklarla mücadele etmem gerek :)) alacağım minimum 2 fan daha. Teşekkür ederim yorumun için.
Edit: Vatan'dan aldım hala gelmedi UPS biraz yavaş çalışıyor herhalde.

Bugün hayatımda ilk kez bilgisayar topladım ve sipariş ettim. (Bütün donanımı Vatan'dan aldım.) Bunda elbette Technopat sistem toplama rehberlerinin ve sistem tavsiyelerinin payı çok büyük. Burada amacım sizden yorumlarınızı almak, eksikliklerimi söylemeniz ve "şunu yapsaydın daha iyi olurdu" demeniz. Elbette almadan yazmam çok iyi olacaktı ancak aceleye geldi birazcık. Şimdiden teşekkür ediyorum ve sistemi paylaşıyorum:

Corsair Carbide SERİSİ SPEC-05 550W MidT ATX SİYAH OYUNCU KASASI

MSI MAG B365M Mortar Intel B365 Socket 1151 DDR4 2666MHz Anakart

Intel Core i5 9400F Socket 1151 9. Nesil 2.9GHz 9MB Önbellek 14nm İşlemci

MSI GeForce GTX1660 Super Gaming X 6 GB GDDR6 192Bit NVIDIA DX12 Ekran Kartı

Samsung 500GB 860 Evo SATA 3.0 (Okuma 550 MB / Yazma 520 MB) SSD (mükemmel bir indirime denk getirdim)

Crucial 16 GB (2x8GB) Ballistix Tactical Tracer RGB DDR4 3000MHz CL16 1.35V PCRam

AOC 24" G2460VQ6 1ms 75Hz FreeSync DP Port+HDMI+mm Full HD Gaming monitör
İşlemci olarak 9400F yerine R5 3600 alınabilirdi. Anakart olarak da ucuz bir B450 seçseniz aynı fiyata gelirdi. Yine de gayet iyi bir sistem olmuş. Şimdiden hayırlı olsun 😀

İşlemci olarak 9400F yerine R5 3600 alınabilirdi. Anakart olarak da ucuz bir B450 seçseniz aynı fiyata gelirdi. Yine de gayet iyi bir sistem olmuş. Şimdiden hayırlı olsun 😀

Teşekkür ederim. Piyasayı yıllardır yakından takip etmeme rağmen, ilk PC toplayışım ancak Intel'in tek çekirdek performansının birazcık daha yüksek olduğunu duymuştum bir de çok indirim vardı aldığımda. Ancak asıl alma sebebim herhalde birazcık marka bağımlılığı denebilir. :) Güzel yorumun için çok teşekkür ederim :)

Aydın'da yaşıyorum evet sıcaklarla mücadele etmem gerek :)) alacağım minimum 2 fan daha. Teşekkür ederim yorumun için.
Edit: Vatan'dan aldım hala gelmedi UPS biraz yavaş çalışıyor herhalde.
evet yavaş çalışıyorlar bir kaç siparişimde gelmesi biraz zaman almıştı fakat bazı firmalar gibi geldik yoktunuz yapmıyor iyi ki :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı