i5 9400F ve RTX 2060 Cod: Warzone FPS düşmesi

bentugiii

Centipat
Intel i5 9400F.
RTX 2060.
Z390 anakart.
16 GB (2x8) 3200 MHz G.Skill RAM.
Samsung Evo 240 GB SSD.
1 TB HDD.
750W80+ PSU.

Samsung LC24FG73FQMXUf model 23.5" 144 Hz 1 ms Game monitor.

Eşliğinde hiçbir oyunda sıkıntı yapmayan sistem Warzone'de en düşük ayarlarda bile aşırı derecede kasıyor öyleki 210 FPS gösteriyor düşük ayarlarda ama ona rağmen kasıyor donuyor bir şeyler yapıyor oyun açtığım andan itibaren işlemci kullanımı %100 görünüyor ne yaptıysam çözemedim kime sorsam 9400F, 2060'ı rahat besler darboğaz yapmaz deniliyor ki GTA 5 Battlefield Far Cry 5'ler olsun Ultra ayarlarda RTX açık halde kasmıyor ama CoD'da beni çileden çıkarıyor sorun ne olabilir anlayan arkadaşlar yazabilir mi?

İyi forumlar.

COD yüksek ve ya ultrada denediniz mi?
Bende de Ryzen 5 2600x ve RTX 2060 var hiçbir şekilde kasmadan ultrada 120+ fpsde oynuyorum ondan sordum.

normalde en yüksekte oynuyorum zaten ama kasıyor diye en düşüğe çektim yine kasıyor nvidia programından optimize et seçeneğini seçiyorum kendisi ayarlıyor yine kasıyo ondada işlemci kullanımı sürekli %100 ekran kartıda %90-98 arası dolaşıyor

normalde en yüksekte oynuyorum zaten ama kasıyor diye en düşüğe çektim yine kasıyor nvidia programından optimize et seçeneğini seçiyorum kendisi ayarlıyor yine kasıyo ondada işlemci kullanımı sürekli %100 ekran kartıda %90-98 arası dolaşıyor
İşlemci kullanımınızın fazla olması ile akalı bir sorun var. Bende GPU %98 100, İşlemcim %20-40 arası oluyor.

COD yüksek ve ya ultrada denediniz mi?
Bende de Ryzen 5 2600x ve RTX 2060 var hiçbir şekilde kasmadan ultrada 120+ fpsde oynuyorum ondan sordum.
Oyunu en yüksek ayarlarda oynasanız çok daha iyi olur. Görüntü ayarlarını düşürdükçe GPU'nun yükü kalkıyor. Arttırın bakalım işlemci kullanımınız nasıl olacak.
İşlemci kullanımınızın fazla olması ile akalı bir sorun var. Bende GPU %98 100, İşlemcim %20-40 arası oluyor.

İşlemci diğer hiçbir oyunda bu kadar kullanmıyor pc sadece Call Of Duty'de macun Cooler Masterin Vatan pc'de satılandan aldım 2 hafta önce sürdüm aynı zamanda Xmatec 240 mm aurora sıvı soğutmada koydum sisteme 2 hafta önce ısı max 60 dereceye çıkıyor ki bence çokta fazla değil ama işlemci sürekli %100 1 yıl önce topladım sistemi hiç format atmadım bir daha virüs olabilirmi diye düşünüyorum

İşlemci diğer hiçbir oyunda bu kadar kullanmıyor pc sadece Call Of Duty'de macun Cooler Masterin Vatan pc'de satılandan aldım 2 hafta önce sürdüm aynı zamanda Xmatec 240 mm aurora sıvı soğutmada koydum sisteme 2 hafta önce ısı max 60 dereceye çıkıyor ki bence çokta fazla değil ama işlemci sürekli %100 1 yıl önce topladım sistemi hiç format atmadım bir daha virüs olabilirmi diye düşünüyorum
Virus olsa diğer oyunlarda da cpu kullanımınız böyle olurdu. Optimizasyon sorunu olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı